מתרגלים משתפים

"אל שחר מתן התוודעתי לראשונה באחד מתירגולי יום חמישי בפראנה ומייד נשבתי בחיוך הרחב ובעיניים המקבלות שלה. משם ועד לסדנאת המתחילים הדרך היתה מאוד קצרה כי ידעתי שאני רוצה מזה עוד. עוד מהרגע הזה. עוד שחר. עוד שקט.פחות רעש. ויום אחד המילים של שחר פתאום כאילו דיברו רק אליי. עליי. ומצאתי לנפש שלי בית. הבנתי שיכול להיות אחרת. אם רק אתרכז בכאן , אניח לעבר וכי לעתיד אין מקום עכשיו . ופתאום במקום לברוח מהכאב יכולתי פשוט לפנות לו מקום ואפילו לנסות ולחבק. מיינדפולנס עבורי הוא אותו הרגע בו אני בוחרת בי. מקבלת אותי כפי שאני. בחמלה ולא בשיפוטיות. מיינדפולנס עבורי הוא אמצעי ריפוי ודרך חיים שמטיבה לי אך גם לאלה שסביבי."

תודה לך שחר על האור שאת מפיצה, באהבה
ארלט

______________________________________________________________________________________________

 

"שיעורי המיינדפולנס חשפו בפניי עולם חדש של תרגול מנטלי, שמשלים ומרחיב את התרגול הפיסי שהייתי רגילה אליו. כך הם גם העצימו את העניין שלי ביוגה ואפשרו לי ליצור חיבור עמוק יותר עם התרגול. 

שחר יודעת לתרגם רגשות ומחשבות למילים באופן מופלא, ומצליחה בכל שיעור לחשוף עוד ועוד רבדים בעיסוק בתודעה, כשהיא מאפשרת לכל מתרגל למצוא את מקומו בדרך האינסופית הזאת. 

בתוך ההמולה המטורפת של היום-יום, אני נהנית למצוא זמן בכל שבוע בשביל להתעמק בשקט (או ברעש…) הפנימי, להתבונן בסקרנות במה שמתחולל בתוכי, וללמוד עוד על השיטה ועל עצמי."

מנור

______________________________________________________________________________________________

 

"כעובדת בפראנה עניתי הרבה פעמים על השאלה "מה זה מיינדפולנס" ולמרות שהשתמשתי במושגים מדויקים ויפים, קשה מאוד להסביר במילים. המיינדפולנס נתן לי כלים לחיות בשלום עם כל מה שמתחולל בתוכי, להפסיק להיאבק במחשבות, בתחושות, פשוט לשחרר- לתת לדברים לקרות. לא צריך לחכות לחופש, לטיול בפיליפינים או לשינוי משמעותי כדי לעשות סדר בראש, המיינדפולנס נתן לי כלים לשחרר את עצמי כל הזמן לחופשי. למרות הקושי בהתחלה, סמכתי על שחר ולקראת המפגשים האחרונים, כל שיעור הצליח להפתיע. ההפתעות באות אחר כך, ברגעים הקטנים שלי עם עצמי. "

לי

______________________________________________________________________________________________

 

"למיינדפולנס נחשפתי לראשונה פה בפראנה, החלטתי לנסות משהו חדש שאני לא מכירה. בהתחלה היתה בי הרבה התנגדות פנימית והרגשתי שאני ממש מתקשה להתחבר, ובכל זאת משהו פנימי אחר בי היה סקרן ואמר לי להשאר. מפה לשם סיימתי קורס מתחילים ומעמיקים שבמהלכם עברתי תהליך עם עצמי והיום אני מרגישה שאני הרבה יותר ממוקדת ובתשומת לב לכל רגע ורגע בחיי. חשוב לא פחות כשאני שמה לב שאני פחות ממוקדת אני מקבלת את זה כמו שזה בלי שיפוטיות. יש בי הרבה יותר חמלה וקבלה עצמית, שלי וגם של האחר כמו שהוא. רמת המתח שלי הרבה יותר נמוכה כשקורה משהו קשה מעצם הקבלה כמו שהוא, בלי להיאחז בשום דבר ובלי לנסות לשנותץ בזכות הדרכתה המאוד המקצועיות של שחר הצלחתי לשחרר דפוס התנהגות ספציפי שהיה בי, לא תרם לי ורק העיק. בזכות התובנות שקיבלתי משחר פשוט שחררתי אותו מחיי וזה מהווה עבורי שינוי גדול ומיטיב."

הגר סמיאטיץ

______________________________________________________________________________________________

 

"כשנרשמתי לפראנה שמחתי לראות שנפתח קורס מיינדפולנס למתחילים. חיפשתי דרך להפחית לחצים בחיים, ואולי להרגיע את כאבי הבטן הכרוניים ששום בדיקה רפואית לא עזרה למצוא את הגורם להם.

במהלך הקורס נחשפתי לשפת המושגים הפשוטה והחכמה של המיינדפולנס, ולמדתי למקד את הקשב שלי. למדתי, לדוגמא, לזהות את דפיקות הלב המואצות, את החום המציף את הרקות, ואת הכיווץ העדין בבטן, ברגע בו אני מבין שאני עומד לאחר לרכבת. למדתי, איך באותו שלב להרפות ממטח הביקורת העצמית האוטומטי, ולהבין שאמירות בסגנון 'אתה תמיד מאחר! למה עשית את זה? למה לא יצאת קודם? אתה חסר אחריות…' מסיבות לי סבל. 

מפה לשם מצאתי את עצמי לומד להרפות, להקשיב לגוף, לשנות הרגלים לא מיטיבים, ולראות את העולם דרך שפת מושגים חדשה ושפויה יותר.
וכאבי הבטן? הפכו לאורח שממעיט לבקר, וחולף בקלילות."

 

הדס

______________________________________________________________________________________________

 

תל אביב

שדרות בן גוריון 79, תל אביב, ישראל

גבעתיים

וייצמן 19, גבעתיים, ישראל


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני