ויניאסה

פראנה ויניאסה היא תרגול דינמי המבוסס על ביצוע זורם של סידרת תנוחות משתנה. השיטה משלבת אלמנטים מהותיים מגישות תרגול שונות – ישורת הגוף ודגש על מיקום נכון במרחב, ליבוי חום פנימי , כך שחום הגוף מופק מבפנים , והדגש המתמיד על הנשימה, כך שכל תנועה או שהיה בתנוחה מלווה ע"י הוראה מדויקת לנשימה והתייחסות לתנועת הפראנות בגוף, כל זה חובר לחוויית יוגה מאוזנת ושלמה.

בתרגול הפראנה ויניאסה קיימות רמות שונות:

 

מתחילים

דגש על עקרונות השיטה באופן הדרגתי ויסודי תוך הקפדה על צורכי התלמיד ללא רצון ל"ביצועים טובים" אלה ל"עבודה נכונה", כך שצעד אחר צעד נבין את היוגה ונאפשר לה לחדור לגופנו שכבה אחר שכבה.שיעור הבנוי לכל המעוניין ביסודות נכונים גם מתחילים ולאלו המעוניינים בהעמקה נוספת. ממשיכים
שיעור משולב המתאפיין בתנועה רציפה ומתמדת. התרגול במהלכו מכוון להגמשה, חיזוק הגוף והרגעת מערכת העצבים, תוך דגש על הנשימה וישורת הגוף. השיעור מתאים למתרגלים המעוניינים בהעמקת התנוחות הבסיסיות ומציע היכרות עם תנוחות נוספות.

ממשיכים

לאלו המקימים שיגרת אימונים רגילה ורוצים לקחת את היוגה לעומקים חדשים, התרגול במהלכו מכוון להגמשה, חיזוק הגוף והרגעת מערכת העצבים. ננוע בויניאסה מתמדת תוך דגש יותר מעמיק על "פנים" הגוף, הנשימה וישורת הגוף. השיעור מתאים למתרגלים המעוניינים בהעמקת התנוחות הבסיסיות ומציע היכרות עם תנוחות נוספות. שיעור משולב המתאפיין בתנועה רציפה ומתמדת. לאלו המתרגלים מעל לשנה ויותר מוזמנים לבוא ולהתנסות.

מתקדמים

לאחר רכישת ניסיון וידע בעקרונות השיטה, אימון ה"מתקדמים" משלב תרגול דינמי משתנה של תנוחות בתנועה. האימונים נעשים בהקפדה על ישורת הגוף, נשימה, עבודה עצמית והתבוננות פנימית עומק מדיטטיבי. שכבות חדשות, מדיטציות, פראניאמה ודברים כגון שהייה יותר ממושכת באסאנות או רצפים יותר ממושכים מוצגם בשיעורים אלו. שיעור מתקדמים מיועד לאלו שתרגלו 7-10 שיעורי פראנה ויניאסה לכל הרמות לפחות.


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני