8:00-21:00
ימי פעילות א’-ה’ בימי ו’: 8:00-15:00
סניף: תל אביב, שדרות בן גוריון 79 סניף: גבעתיים, ויצמן 19 (קומה 3)

יוגה למתחילים

אתה לא זז. חייב להתחיל לעשות משהו

הגב כואב וגם הכתפיים. אמרו לי על יוגה. כולם עושים. חייב לנסות

מתקשר קובע שיעור נסיון

מוודא מאתיים פעם שזה שיעור של מתחיליים. הבחורה שעונה לי מאד נחמדה. רגועה כזאת. עושה מלא יוגה.

אני מגיע. המקום נעים. כולם ממש נחמדים

אין לי מושג מה אני עושה פה ובא לי לברוח . המורה מגיעה, שואלת את שמי, אם משהו כואב….אני מגמגם קלות ונכנס. בלי נעליים. אז מסתבר שיוגה עושים יחפים אני מסתכל סביבי, כולם נראים די כמוני, המקום נעים ומתחילים… בהתחלה אני ממש משתלב יפה. לא ידעתי שאני כזה טוב. ואז מסתכל בשעון. עברו 10 דק’. יפה.לא רע.  בסוף השיעור אני ממש מבסוט. נהניתי מאד. לא קל. לא קשה. אני רוצה עוד .לא מאמין שלא באתי עד עכשיו

עושה מנוי בפראנה!

במהלך השבוע הגעתי לעוד שני שיעורים.

במהלך השבוע הגעתי לעוד שני שיעורים. אחד מהם ממש אהבתי, את השני פחות. עודד מהקבלה מסביר לי לאיזה עוד שיעורים אני יכול ללכת בהתחלה

עובר חודש.

עובר חודש. אני לא מאמין שאני מתרגל יוגה. אני מתחיל להנות. מחכה לשיעור. כבר מכיר חלק מהתנוחות

עובר עוד חודש

אני כבר מכיר את כל צוות פראנה. הם ממש נחמדים ולא בכאילו.

אחרי חודש נוסף אני בא גם בשבת.

אני משתדל להגיע לשיעורים קבועים. המורה כבר מכירה אותי.

אחרי שלושה חודשים

אחרי שלושה חודשים הסברתי למישהי חמודה שהגיעה פעם ראשונה מאיפה לוקחים מזרון

מאיזה גיל אפשר להתחיל לתרגל יוגה?

היוגה מותאמת לכל הגילאים, ישנם מקומות בהם יש קבוצות מיוחדות המסווגות לפי גיל. לנשים קיימים סוגים שונים של תרגולי יוגה כמו יוגה לנשים בהיריון ויוגה לנשים בגיל המעבר. העקרונות הבסיסיים אינם משתנים אך בכל שכבת גיל תרגול היוגה יותאם לה, עם דגשים ייחודיים.

מה מומלץ לאכול לפני אימון יוגה?

לא מומלץ לאכול לפני תרגול יוגה. הבטן תהיה צריכה להיות ריקה כאשר הארוחה האחרונה במרחק שעתיים מהתרגול. זה לא אומר שצריך להגיע לשיעור עם בטן מקרקרת. לאכול משהו קל כשעה לפני התרגול זו בהחלט אופציה.

אם אני לא כזה רוחני, יוגה עדיין מתאימה לי?

היוגה עוסקת בתרגול פיזי יחד עם חיבור לתודעה. אין צורך להחזיק באמונה מסוימת או עקרונות רוחניים כאלה ואחרים. מטרת היוגה היא ללמד להתחבר אל עצמך ולהכיר את עצמך, ולא למשהו חיצוני.

האם בעיות רפואיות יכולות למנוע ממני לתרגל יוגה?

במידה וניתן, מומלץ לגשת בתחילת השיעור הראשון למורה וליידע אותו בבעיות הרפואיות. באופן זה המורה יוכל לכוון את השיעור עבורך, כך שתוכל למצות את תרגול היוגה במסגרת המגבלות הרפואיות. ייתכן ושיטות יוגה מסוימות לא יתאימו ולכן ההתייעצות חשובה. תרגול קבוע יכול לעזור בשיפור מצבים בריאותיים מסוימים, להקל על כאבים, מתחים ואי נוחות.

במידה ובעיה רפואית מונעת ממני לנשום מהאף, האם זה קריטי?

תרגילי נשימה מהווים חלק משמעותי מתרגול היוגה. הנשימה ביוגה היא דרך האף. האף הוא איבר הפועל כמסננת של רעלים וזיהום מבחוץ, כך נכנס חמצן נקי בטמפרטורה ולחות נכונה. במידה וקיימת בעיה רפואית שמונעת זאת, ניתן לנשום דרך הפה.

במידה ואני סובל מפריצת דיסק, האם אני יכול לתרגל יוגה?

יוגה עוזרת להפיג כאבים, מתחים ולחצים בגוף. עבור מי שסובל מפריצת דיסק יוגה יכולה לתרום רבות בהפגת כאבים וחיזוק שרירים הרלוונטיים, אך רק לאחר התייעצות עם רופא.

האם יוגה עוזרת למצב נפשי ירוד?

התשובה היא כן. אימוץ יוגה לשגרת היום יום עוזר ללמוד להירגע ולהגיע למצב של הרפיה והשקטת התודעה. התרגילים השונים עוזרים בהפחתת הורמוני סטרס ומתחים, אפילו לטווח ארוך.

שיעורים בתחילת הדרך

השיעור הראשון עליו אנו ממליצים בחום הוא שיעור יסודות. שיעור זה נותן לכם את הכלים הבסיסיים לתרגול  היוגה. בשיעור לומדים את התנוחות הבסיסיות, הנשימה הנכונה ואת השפה כולה.
במקביל לשיעור היסודות ניתן להגיע לכל השיעורים המוגדרים כ”מתחילים” או “כל הרמות” במערכת השעות.

בכל מקרה, הצוות שלנו יעזור לכם ויכוון אתכם לשיעורים המתאימים לכם. כל מה שנותר לכם לעשות עכשיו הוא להתקשר לאחד הסניפים ולהירשם.

סניף תל אביב: 1-700-507-074

סניף גבעתיים: 1-700-507-074

ברוך הבא לפראנה יוגה. אם אתה פה כנראה אתה רוצה להתחיל לתרגל יוגה. לנסות. לבדוק. מישהו המליץ לך.

♥ אז ברוך הבא לפראנה יוגה ♥

להבדיל מכל דבר אחר שבו מניעים את הגוף. יוגה היא תהליך. ונסביר: אדם שבוחר לרוץ, יוצא לרוץ פעם פעמיים שלוש ורואה אם זה מתאים לו.

אדם שבוחר לתרגל יוגה, צריך סבלנות. ישנם הרבה מאד סגנונות תרגול, הרבה מאד מורים. כל אחד מהם מביא איתו משהו אחר, המיוחד רק לו. אנחנו מאמינים בחיבור למורה. אם היינו יכולים, היינו מוחקים את כל השיטות.

ברגע שתמצא את המורה שאיתו תרגיש הכי בטוח, תוכל לסמוך עליו ותרגיש אליו או אליה חיבור, אז תתחיל בעצם בתהליך התרגול. אנשים מגיעים לתרגל יוגה מכל מיני סיבות: יושבים הרבה מול מחשב, עייפות, לחץ, רוצים להאריך את השרירים, גמישות, הורדה במשקל, בעיות פיזיות ועוד.

תרגול יוגה דורש אומץ. הוא לא תמיד נעים ונחמד. לעיתים יתפסו לך השרירים, לעיתים תרגיש עייף, משועמם, תרצה כל כך שהשיעור כבר יגמר ולעיתים תרגיש נפלא בצורה שלא ניתנת לתיאור במס’ מילים. על כן ההחלטה לתרגל מתאימה לאמיצים ולאנשים שרוצים להטיב עם עצמם בצורה כנה. פראנה יוגה קיימת מ-2003.

זהו הסטודיו הראשון ליוגה שנפתח בתל אביב. ב-2007 הצטרף הסניף הנפלא שלנו בגבעתיים.בכל אחד מן הסניפים ישנם מעל ל-40 שיעורים ו-20 מורים. אדם צריך זמן ומקום לתרגל. תבחר את הימים בהם אתה יכול לבוא. תבחר את השעות ופשוט תתחיל.

הצוות שלנו מורכב מענת, קרן אור, ליה, עינב, לין עודד ומורן . כולנו מתרגלים יוגה, חלקנו בהתחלה וחלקנו כבר שנים. התפקיד שלנו הוא לדאוג לכך שאתה תמצא את המורה המתאים לך. אנחנו פה לכל בקשה ושאלה ואין זו אקסיומה או מילים יפות שאנחנו כותבים למתרגלים חדשים.

זו העבודה שלנו. תוכל לפנות אלינו בכל שאלה, בעיה. להקפיא מנוי במידה ואתה טס לחול. לשאול לגבי סדנא מעניינת או אפילו להציע רעיון לשדרוג וייעול. רשת פראנה יוגה אמנם קיימת המון שנים ועל כן מהווה את הרשת המקצועית ביותר והמנוסה ביותר בעולם היוגה, אך מה שהופך אותנו למי שאנחנו הוא האהבה ליוגה והרצון שאחרים גם יחוו את מה שאנו חווים. אז מה זה יוגה? היוגה היא התרגול לאיחוד הנשמה והתודעה יחד, הדרך להתכנס ולהתרכז בתחושות הפנימיות תוך הימנעות מגירויים חיצוניים.

השגרה היומיומית רווית לחצים ומצריכה רגע עם עצמך, לחקור דרך נשימות, יציבה ואיזון גופני את החיבור של הגוף והנפש. השילוב של תרגול יוגה באורח החיים הוא מקום המפלט שלכם וההזדמנות ללמוד איך להרגיע את הגוף והתודעה. אם תרגול היוגה מסקרן אתכם, נסו בעצמכם, ותיווכחו לדעת מהי היוגה, השפעותיה על הגוף והשיטה האהובה עליכם. היוגה היא מסורת הודית עתיקה ומשמעות המילה היא “חיבור”, “איחוד”. על מנת להבין איזה סוג יוגיסט אתם, עליכם להתחיל לתרגל ולחקור בעצמכם. לכן, כדאי לדעת אילו שיטות קיימות ומהם הדגשים של כל שיטה. דרך היוגה הפופולרית במערב היא ההאטה יוגה, שהיא שילוב ההיבט הפיזי עם נשימה. התוצר המתקבל מתרגול יוגה רחב מכפי שנדמה, ובנוסף לחיזוק, גמישות ועיצוב הגוף התרגול מוביל לרגיעה, שיפור המודעות ובהירות המחשבה, הקלה על מחלות וכאבים, חיזוק מערכת החיסונית, נשימה נכונה וחיזוק הביטחון והדימוי העצמי.

 

תרגילי יוגה העומדים לרשותכם

ישנן שיטות שונות לתרגול היוגה המורכבות מאותן תנוחות, או בשמן ה”מקצועי”, האסאנות. השוני בין השיטות בא לידי ביטוי בסדר תרגול האסאנות, שילוב תרגילי שליטה בקצב הנשימה הנקראים פרניאמה, קצב התרגול והדגשים הניתנים במהלכו ברמת הדיוק, הנשימה ועוד. שיטות התרגול בפראנה יוגה הן הפופולריות ביותר בעולם היוגה. האשטנגה יוגה היא אחת השיטות הפופולריות והדינמיות המורכבת מסדרות קבועות של תנוחות ומשלבת מאמץ פיזי מאתגר.

קורס יוגה למתחילים
שיטת האיינגר יוגה מורכבת מסדרות של תנוחות באופן מדויק, תוך שילוב אביזרים שונים. ויניאסה יוגה מתמקדת בשילוב של נשימה ותנועה תוך שמירה על יציבה והרפיה. יוגת השיבננדה גם שמה דגש על נשימות והרפיה תוך חזרה על אסאנות. ויוגת הויג’ננה מתמקדת במדיטציה דרך ישיבה נכונה וריכוז, שילוב אסאנות, תרגול מודעות לנשימה והבנת השפעת השיטה בהשראת הטקסטים ההודיים.

 

לטעום מכל העולמות

אומרים שללמוד דרך הרגליים היא השיטה הטובה ביותר. לכן כדאי לגשת לשיעורים בשיטות השונות ולגלות מה מתאים ומרגיש נכון. השיטות השונות מציעות תרגולים ברוח שונה ומבטיחות שכל אחד ימצא את שיטת היוגה שלו. על מנת להיות יעילים יותר, למדו את יסודות היוגה השונים לצורך היכרות עם אופן התרגול והשתלבות נוחה בשיעורים השונים. במסע הניסוי וטעייה שלכם, בחנו את ההרגשה שלכם עם השיטה וכן עם המורים השונים. הכניסה לעולם היוגה בחדווה מובנת אך יש לבצע אותה בהדרגה, על מנת למנוע בלבול ושינויים גדולים מידי במצב הגוף והנפש. קחו נשימה וחקרו בסבלנות ובתשומת הלב.

 

קורס יוגה למתחילים – עשה ואל תעשה

 • היו קשובים לגופכם. הרצון לביצוע התנוחה באופן המושלם, כמו היוגיסט המושבע לידכם או המורה החטוב, הוא חיובי ומבורך. אך לעיתים הנחישות לביצוע מושלם תוביל לכאבים כתוצאה משימוש בכוח יתר. לא אצל כולם קיימת גמישות טבעית גבוהה. היו בטוחים כי פיתוח הגמישות היא מטרה ריאלית בתרגול יוגה, אך בקצב הנכון, תוך פיתוח הדרגתי נטול כאבים מיותרים ותחושת אי נוחות.
 • היו ערניים לסימנים למאמץ יתר בזמן התרגול. במידה ומופיעה הזעה מרובה, קוצר נשימה, דופק מוגבר ותחושת עייפות לאחר השיעור, מאמץ היתר שהושקע יוביל לפספוס מטרת השיעור. מטרת השיעור היא שלא משנה מאיפה הגעתם אליו, מהעבודה, משיעור, מהבית, לאחריו תחושו שעשיתם אתחול מחדש ליום שלכם. תרגול נכון ללא מאמץ יתר יוביל לתחושה של התחדשות האנרגיות בגוף.
 • היו נכונים בכוונות שלכם. באתם ללמוד, לתרגל, להירגע ולהתעצב, למרות שיכולה לפעמים להתפתח תחרותיות בשיעור בין המתרגלים במטרה להשיג תוצאות חיצוניות מסוימות. חשוב להבין כי מדובר בתהליך אישי, כאשר נתוני הפתיחה של כל מתרגל שונים. שמירה על העקרונות המועברים בשיעור ושכלול האסאנות יקרו יחד עם תחושת הנוחות שתתפתח והניסיון שייצבר משיעור לשיעור.
 • רוקנו את הראש בעת ביצוע האסאנות. תרגול התנוחות מרגיע את הגוף ואי שקט פיזי בעת ביצוען יוריד מיעילות התרגול. אי שקט בתנוחה יצביע על אי שקט נפשי, לכן חשוב להרגיע את הראש ולרוקן אותו ממחשבות על מנת להגיע לנוחות פיזית ולתודעה רגועה לשם איחוד הגוף עם הנפש.

 

איך מתחילים?

למידת היסודות תעזור להיכנס לעולם היוגה בצעד קליל יותר, ולכן שיעור יסודות הוא בהחלט הצעד הראשון המומלץ בתחילת הדרך. בשיעור יסודות מתקיימת היכרות בסיסית עם שפת היוגה, ההיגיון והכוונה שמאחוריה. השיעור מספק כלים נכונים לתרגול, תוך למידת האסאנות הבסיסיות ודרך הנשימה הנכונה. יחד עם שיעור יסודות ניתן להתחיל להתנסות בשיעורים השונים, בהם נלמדות השיטות השונות, ברמת “מתחילים” או “כל הרמות”.
שיעור יוגה נפתח בהרפיה גופנית ונשימתית למשך כמה דקות, לעיתים תוך קריאת מנטרת ה”אום” על מנת להרגיע את הגוף ולהשקיט את המחשבות. במהלך השיעור מתרגלים סדרות של תרגילים ונשימות ברצפים שונים. התרגול הגופני ממנו בנוי השיעור מוביל גם לשינויים מנטליים על ידי חזרות רבות. בהתאם לשיטה יבוצעו אסאנות שונות מהמשפחות השונות, לרוב באופן איטי.

 

עצה טובה

על מנת לתרגל יוגה באופן נכון, הרמוני ומאוזן אפשר להצטייד בכמה טיפים מועילים.

 • למתחילים שביננו, גשו קצת לפני תחילת השיעור למורה שלכם ושוחחו עמו על רמת התרגול שלכם ובעיות רפואיות, במידה ויש. על סמך מידע זה המורה יכול לתת דגשים מועילים שיובילו לתרגול נוח ונכון יותר.
 • מומלץ לא לאכול כשעתיים לפני תרגול היוגה. האטה יוגה היא שיטה שמומלץ לתרגל על בטן ריקה.
 • הגעה בזמן לשיעורים, ואפילו מעט לפני תחילתו, תעזור להיכנס לאווירת השיעור, להתארגן בנוחות ולהתחיל ברוגע.

תרגול יוגה למתחילים

 • אל תעמיסו או תכבידו על הגוף שלכם יותר מידי.
 • בזמן המצאות באסאנה נסו להכיר את האיזון שבין הרפיה ומאמץ. לעיתים העבודה כולה על מציאת האיזון תתמצה בהזזה מיניאטורית של שריר, שינוי התנוחה במספר סנטימטרים, או התמקמות מחדש. שאלות למורה יעזרו למצוא את אותו איזון.
 • לכל אחד קצב התקדמות אישי משלו, ולכן ההשוואה לאחרים מיותרת. חזרה והתמדה הם הכלים שיובילו לתוצאות והישגים.
 • היוגה היא עולם שלם ויש בו מקום לכולם. אך לא כולם דומים ולא כולם מהשיעור הראשון יגלו את נפלאות החיבור של הנפש והתודעה, כפי שיוגיסטים וותיקים יעידו. תרגול מוביל לשלמות, לכן נסו מספר שיעורים, שלאחריהם התמונה תתבהר יותר.

 

אזור המרכז הוא האזור הפעיל והלחוץ ביותר במדינת ישראל. מיליוני אנשים הגרים באזור חיים אורח חיים מלא מהרגע שהם קמים ועד הרגע שהם הולכים לישון – הם לא עוצרים לרגע מאינספור המשימות שלהם, מקומות שהם צריכים להגיע אליהם והחלטות שהם צריכים לקבל. בסטודיו יוגה פראנה שבתל אביב ובגבעתיים ניתן למצוא פינת חמד נפלאה ורגועה שבה ניתן להשקיע מעט זמן בעצמכם, לאזן בין גוף ונפש ולפתח את החיבור לתודעה שלכם ולאני הפנימי שלכם ולהתנסות בשיעורי יוגה למתחילים.

 

מה זה יוגה?

חלק אומרים שמדובר בספורט, חלק בסוג של תרפיה וחלק חושבים שמדובר בסוג של מדיטציה והתחברות לרוחניות. האמת היא שיוגה היא בעצם תהליך. כל אחד עם עצמו. בתהליך יש דרך, יש הדרגתיות ויש צורך בסבלנות כדי להגיע לתוצאות. באמצעות יוגה למתחילים ניתן לא רק לטפל בגוף שלנו, להרגיע את הנפש ולהפיג מתחים, אלא גם להתחבר לעצמנו, לדברים המשמחים שעושים לנו טוב ולאפשר לעצמנו פסק זמן מכל מה שקורה בחוץ.

 

מהיכן מתחילים?

ישנן כמה וכמה טכניקות אימון שונות של יוגה. חלקן אגרסיביות יותר וחלקן פחות. חלקן דוגלות ביותר מדיטציה ואחרות דורשות יותר תנועה מישיבה ממושכת באותה תנועה. לכל טכניקה יש רצף של תרגילים ותנוחות משלה בהתאם לזרימת החמצן בגוף, הדם והאנרגיה הייעודית לאותן תנועות, לאותם חלקים בגוף ולמה שאותה טכניקה מנסה להשיג. חלק מהטכניקות מסייעות לפעילות העובר בזמן ההיריון, חלק מיועדות לחיזוק השרירים ובעיקר את שרירי הגב התחתון ואחרים מיועדים להפחתת מעמסות נפשיות והקלה בנפש.

כדאי להתחיל משיעור ניסיון של יוגה למתחילים, ללמוד את המונחים בעולם היוגה, להתנסות לראשונה ביוגה ולהכיר סוגי יוגה שונים. כך תוכלו לבחור איזה סוג הוא המתאים עבורכם שבו תוכלו להקפיד ולהתחיל את התהליך שלכם.

 

טיפים חשובים למתחילים:

מבין הטיפים שיש לנו לחלוק עמכם, חשוב לנו קודם כל לומר לכם שכדאי להיות קשובים לגוף שלכם. ליצור מעמסה פיזית על הגוף שלכם לא תוביל אתכם לשום מקום. יוגה למתחילים היא תהליך שלכם עם עצמכם הן פיזית והן גופנית. אתם לא בתחרות עם אף אחד ולכן דאגו לפעול בהתאם ליכולותיכם. נסו לבצע את התרגילים בצורה הטובה ביותר ולשאוף לשפר את התנוחות והתזמון בכל פעם לקבלת תוצאות מיטביות והימנעות מפציעות.

 

יוגה למתחילים בתל אביב

איי שם בין הרחובות הסואנים של תל אביב נמצאת פנינה שקטה ואמיתית: סטודיו יוגה פראנה. בסטודיו יוגה פראנה ניתן ליהנות מעשרות שיעורי יוגה, סדנאות, הרצאות ופעילויות שונות סביב הגוף והנפש עם דגש על יוגה על סוגיה השונים. האם יצא לכם לתרגל יוגה בניחוח אורבני בעבר? כשהעולם בחוץ לא עוצר לרגע – אתם נכנסים לתוך עצמכם ודואגים לשלוט בתודעה שלכם ומרגיעים את הנפש שלכם מבלי להתייחס לעולם החיצוני. אתם יכולים להגיע לשיעור אחד בשבוע או יותר בהתאם ליכולת שלכם, אולם לשילוב של יוגה בתל אביב בחיים שלכם יכולה להיות השפעה מכרעת על אורח החיים, לטובה כמובן.

 

איך יוגה למתחילים בתל אביב תוכל להשתלב במהלך השבוע שלכם?

אנו כל הזמן מדברים על כך שתל אביב היא עיר ללא הפסקה וכל מי שחי בעיר ככל הנראה בעל אורח חיים קדחתני ומהיר, כזה שאינו מאפשר לו למצוא זמן לעצמו ובטח שלא לאימוני יוגה למתחילים בתל אביב או כל דבר אחר שיתרום לו גופנית או נפשית. החברים בסטודיו שלנו המגיעים מדי יום ושבוע, הם אנשים מכל תחומי החיים, שכירים ועצמאיים, מבוגרים וצעירים, נשים וגברים, אנשים עסוקים מאוד וגם כאלה שלקחו קצת פסק זמן מהחיים. אם תתאמצו קצת תוכלו למצוא את הזמן הדרוש להגיע. תמיד יש זמן – השאלה מה עושים אתו.

 

האם יש אימון נפרד לנשים?

מרבית השיעורים שלנו פונים לגברים ונשים כאחד, אולם חלק מהשיעורים אכן מועברים לנשים בלבד. כדי להתעדכן אודות שיעורים לנשים בלבד תוכלו להיוועץ עם הצוות המקצועי שלנו בסטודיו או להסתכל בלו”ז השיעורים היומי/שבועי שלנו באתר עם מפרט על כל שיעור והסוג שלו.

 

איך אני מתחיל?

אם אתם חדשים לעולם היוגה, כל שאתם צריכים לעשות הוא פשוט להגיע לשיעור הראשון. אם תיכנסו לשיעור שלא מתאים עבורכם סביר להניח שלא תמצאו את עצמכם ולכן כדאי להסתכל באתר או לוודא טלפונית מתי השיעור הבא למתחילים. בדרך כלל מתקיים שיעור כזה אחת לשבוע וכל הנוכחים בשיעור יהיו חדשים כמוכם לעולם היוגה ולכן קל, כיף ונעים יותר להיכנס אתם ביחד לעניינים ולא להרגיש חוסר נוחות.

שיחה מהירה

צור קשר





  

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני