יוגה ברוח השאדו

 

 

 

shadow yoga הינה אסכולת האתא יוגה אשר פותחה ע"י שאנדור רמטה ומבוססת על משנתם המעשית של הכתבים הטנטריים שעוסקים בהאתא יוגא, ועל כתביו של הנאט יוגי Gorakhnath.

תרגילי ההכנה לפני התרגול, (הנקראים בסנסקריט תרגילים מרסנים/ מתקנים- Vyayama) מכינים את המתרגל למסע הארוך והמאתגר שלפניו, ומופיעים, כיום, בעיקר בהאתא יוגא הטיבטית.

סדרות המבוא של ה-Shadow  מבוססות על עבודת רגליים מאתגרת ומעגלית, תנוחות וכיווני תנועה ספירליים ופשוטים שמקורם בפעילות האנושית המגוונת, כפי שהיא באה לידי ביטוי באומנויות הלחימה, ביציבות הלוחמים הדינאמיות, במלאכות היום-יום, בריקוד ההודי, ובברכות השמש.

ההתעמקות בתרגילי ההכנה ובסדרות המבוא, מתחילה לשחרר, באופן הדרגתי, את ההתניות, החסימות, החולשה, והנוקשות שמצטברות בגופנו עקב חיי השיגרה המודרניים.

הגוף, שבעבר הסתגל לתנועה מוגבלת, ליציבה לקויה, להשתעבדות לדחפים, ולפחד, נחשף למהלך, שהינו האתא יוגי במהותו, אשר מביא לתחילתה של תנועה שקטה ורצופה של הנשימה ושל כוח החיים. מהלך זה מקנה חוזק, יציבות עצבית, יכולת הבחנה, שקט וכוח התמדה, שהינם מצבנו הטבעי, והיסוד הבסיסי והבלתי מתפשר לתרגול נכון ובטוח של האתא היוגא.


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני