8:00-21:00
ימי פעילות א’-ה’ בימי ו’: 8:00-15:00
סניף: תל אביב, שדרות בן גוריון 79 סניף: גבעתיים, ויצמן 19 (קומה 3)

מיינדפולנס

מיינדפולנס (mindfulness), היא סוג של מודעות קשובה אשר שמה את תשומת ליבה על מהתרחש כאן ועכשיו.
את שיטת המודעות הזו ניתן לפתח על ידי אימון ותרגול. שיטת מודעות עצמית זו לא רחוקה מעולמה של המדיטציה. כאן תוכלו ללמוד להתמקד בחוויה הנוכחית, להעניק תשומת לב מלאה להווה ולקבל באופן שליו ולא ביקורתי את החיים שלכם, במטרה להפוך אותם לרגועים, שלווים וטובים יותר.
אמנם ההגדרה נשמעת די פשוטה, אך חשוב לזכור כי על מנת להשיג את המטרה שלנו יהיה צורך לבצע תרגולים עמוקים ומורכבים במטרה להשפיע על התודעה שלנו בצורה חיובית.

 

מיינדפולנס – מתגברים על הקשיים

לכל אחד מאיתנו קיימת היכולת הטבעית לכוון את תשומת הלב שלנו למקום רצוי, לפחות במידה מסוימת. יכולת זו עלולה להיתקל בקשיים סוגים שונים: הסחות דעת ובעיות ריכוז הן למעשה האויב של יכולת תשומת הלב. אנו יכולים לראות דוגמה חיה לכך בכל יום. כשאנו חוזרים הביתה לאחר סיום יום עבודה, ולמרות שתכננו לשטוף את כל הכלים בכיור, אנו מוצאים את עצמנו מול הטלוויזיה במשך כל הערב. סטודנטים רבים אף הם מכירים את התופעה מקרוב. התכנון המקורי היה לשבת ולסכם את ההרצאה מהבוקר, אך בפועל המחשבות נדדו רחוק ורק אחרי 2 פרקים של סדרה, סנדוויץ’ מושקע אחד וחמש דקות של בהייה בשעון, הם מוצאים את עצמם מתמודדים עם המטלה שעדיין לא התחילו.

בתרגול מיינדפולנס אנו ממקדים את תשומת הלב שלנו אל דברים מסוימים, בעיקר אל התרחשויות ההווה, אל הכאן והעכשיו. שהרי כל הרגעים היפים ביותר של החיים מתרגשים ממש עכשיו, כך שתרגול של המודעות שלנו יכול לסייע לנו לחוות אותם ברגע האמת.

 

כיצד מטפחים את המודעות ?

כמו שאנו מפתחים את השרירים באימונים, כך גם נפתח ונטפח את המודעות. אימון שיטתי, ממושך ומשמעותי יכול ליצור שינויים קבועים שיבואו לידי ביטוי בשינוי דפוסי התנהגות ויצירת דפוסי מחשבה חדשים ויעילים יותר.

פראנה יוגה הינו סטודיו אשר הוקם בשנת 2003 במטרה להפיץ את תורת היוגה ולהשריש את כוחותיה הרבים בחיי היום יום. אנו הסטודיו הראשון בישראל אשר משלב סגנונות שונים ומגוונים של תרגול יוגה, מדיטציה, פילאטיס ומיינדפולנס תחת קורת גג אחת.

 

במידה ואתם גרים באזור המרכז אנו מזמינים אתכם לסטודיו יוגה פראנה. הסטודיו הוקם בשנת 2003 בתל אביב ובשנת 2007 נפתח סניף נוסף בגבעתיים. במקום תוכלו ליהנות מעשרות שיעורי יוגה, פעילויות וסדנאות שונות לגוף ולנפש. בין היתר תוכלו ליהנות מאימוני מיינפולנס מקצועיים בקבוצות ובעזרתם לשפר את החיים שלכם לטובת בכמה וכמה רמות. לא צריך היום לחפש רחוק כדי לשפר את החיים שלנו לטובה – הכול מתחיל קודם כל בתוכנו.

 

כמות ההחלטות שאנו מקבלים במהלך היום:

אדם ממוצע מקבל עשרות אלפי החלטות במהלך היום. חלקן מודעות וחלקן לא מודעות. על חלקן התת מודע שלנו שולט וחלקן אנחנו שולטים בצורה מחושבת ומבוקרת יותר. חלקן נעשות בתוך הגוף שלנו וחלקן פועלות כלפי חוץ. גם כאשר אנו מחליטים לצאת מהבית בשעה מסוימת זו החלטה, מה אכלנו לארוחת בוקר? זו החלטה. זה שאנחנו משקיעים יותר או פחות בעבודה שלנו היום – זו החלטה. גם לקרוא את המאמר הזה זו החלטה. בשורה התחתונה יש אינספור החלטות שאנו מקבלים במהלך היום. בעזרת מיינדפולנס אנחנו לא רק מתקדמים בכאן ועכשיו אלא גם מאמנים את התודעה שלנו לקבל החלטות טובות יותר ומתוך מקום טוב יותר.

 

די להתרכז בעבר ובעתיד

יש משפט חכם שאומר “העבר הוא אתמול, העתיד הוא מחר וההווה הוא מתנה”. אנשים רבים נוטים להסתכל על מה שקרה בעבר או מה שיקרה בעתיד מבלי לחשוב על הכאן ועכשיו. אנו רוצים להצליח בעסקים בשביל מה שיהיה בעתיד ושוכחים ליהנות מהדרך ומהיום יום שלנו עד כדי כך שהזמן עובר מהר ואנו מפספסים דברים בדרך. אנו מתוסכלים ממה שעבר עלינו עד כי איננו מאמינים שאנו יכולים לשנות את מה שיהיה. בעזרת מיינדפולנס תעבדו על להתרכז במה שקורה כאן ועכשיו ולהפוך את ההווה שלכם למאושר יותר.

 

טיפים לאימון מיינדפולנס

נסו לנקות את הראש במהלך האימון ולהתחבר לתודעה שלהם. עבדו קשה והיו סבלניים. מדובר בתהליך של תרגול עמוק לאורך זמן על מנת להגיע לתוצאות. כפי שאתם מאמנים את השרירים שלכם שיתחזקו כך אימון התודעה שלנו הוא דבר אפשרי אבל דורש מעט זמן.

 

מיינדפולנס תל אביב

קצב החיים המטורף בו אנו חיים מצריך מכל אחד מאתנו כמה רגעים של שקט ושלווה, כדי להצליח ולספוג את כל מה שמתחולל בחיינו. במרכז הארץ ובלב שכונות אורבניות תוססות נמצא מקום קסום ומיוחד, בו כל אחד יכול למצוא את הפינה השקטה שתעניק לו כמה רגעים של שלווה פנימית.

פראנה יוגה מציעה לקהל הרחב מגוון קורסים וסדנאות המעצימים את האימון הרוחני שכל אחד צריך לגוף ונפש בריאה. מוזמנים למצוא את השלווה פנימית ששלכם אצלנו, ולהרגיש כיצד כל המתחים והלחצים מתנדפים לאט לאט מהתודעה.

מיינדפולנס תל אביב הינו תהליך פסיכולוגי המסייע להפגת מתחים ולחצים שונים באמצעות תרגילי מדיטציה שונים. השם הנוסף למיינדפולנס הוא קשיבות, או מודעות קשובה. כך באמצעות ההקשבה של הנפש למגוון תהליכים המתרחשים בחיינו בזמן הווה, אנו לומדים כיצד להסתכל עליהם בצורה הנכונה, גם אם הם מעט מפחידים, מלחיצים או מעוררים כל רגש שלילי אחר.

מיינדפולנס תל אביב – כל היתרונות:

באמצעות תרגילי מדיטציה ניתן לבצע קישור של הגוף עם הנפש, וכך לפתח את המיומנות הדרושה למיינדפולנס. בדרך הזו ניתן לבצע תרפיה התנהגותית נכונה כדי לאזן בין התהליכים והדברים שקורים בחיים, ולאמן את עצמנו להתמודד עם חוויות שונות שמתרחשות בהווה. באמצעות מיינדפולנס תל אביב ניתן לסגל מספר כישורים:

  • להתבונן – דרך ההתבוננות אדם יכול להיות מודע יותר למחשבות והרגשות המציפים אותו בכל רגע נתון.
  • לתאר רגשות – באמצעות התבטאות של הרגשות שהאדם חווה, אם במילים או בכתב, הוא יכול להיות מסוגל לבטא בקול עבורו או עבור אדם אחר את הרגשות שעוברים עליו.
  • להשתתף – זוהי דרך בה האדם לוקח חלק פעיל באופן נמרץ ונלהב בנוגע לדברים שקורים בחייו. עליו להשתתף בדברים אלו בידיים פתוחות ובריכוז.
  • להיות לא שיפוטי – לדחוק הצידה את כל הרגשות השיפוטיות שצצות במהלך החיים, ופשוט לבצע פעולות ומעשים ללא תיוג שיפוטי עם “תוויות” של טוב, רע, קשה, קל ועוד.
  • להתמקד בדבר אחד – גם אם אדם חושב שהוא בעל יכולות מולטיטסקינג, עליו להתמקד בכל פעם בדבר אחד בלבד, ולא בכמה דברים ופעולות שהוא מבצע יחדיו.

בואו לפתח את כישורי ההקשבה שלכם באופן מודע ומעצים, ולשנות את אורך החיים התובעני שאתם מצויים בו מהקצה אל הקצה.

 

בין הבניינים הגבוהים והרחובות הסואנים, איי שם בעיר תל אביב שהחיים בה לא עוצרים לרגע, תוכלו ליהנות מסדנאות יוגה, מיינדפולנס, פילאטיס ואחרים, שיעזרו לכם להתחבר אל התודעה שלכם, לחזק את החיבור בין הגוף והנפש ולטפל באינספור בעיות על ידי הסתכלות פנימית לצד תרגול פיזי. אז אם אתם גרים בתל אביב או בסביבה, אתם מוזמנים להגיע אלינו לסטודיו יוגה פראנה והצטרף אלינו לסדנאות מיינדפולנס בתל אביב וכן לשיעורים נוספים שהם השקעה נטו בעצמכם.

מיינדפולנס בתל אביב – לומדים להתמודד עם הבעיות שלנו

לאדם יש יכולת טבעית לשפוט את עצמו ואת הסביבה שלו. השיפוט העצמי שלנו נעשה כל הזמן, בין אם אנחנו רוצים בכך ובין אם לאו. לעתים רבות אנו נוהגים להחמיר עם עצמנו על המצב הנוכחי בחיינו, על מה שהיה ועל מה שיהיה ולהסתכל על זה בצורה שלילית. במקום לחשוב על זה כעול יש להסתכל על זה כמתנה, כלימוד לחיים ועל כן לדעת ליהנות מהדרך כדי להגיע למקומות טובים יותר.

מיינדפולנס היא טכניקת תרגול הקשורה למודעות ותודעה ופועלת עליהם בעצימות מלאה כדי לעזור לנו לקבל יותר שליטה על החיים שלנו. בתרגול זה נצליח להפוך את המחשבות השליליות לחיוביות, להכין את תשומת הלב שלנו למקום רצוי, לדעת לשלוט בתודעה שלנו ובהחלטות שאנו מקבלים ולדעת להתמודד עם הסחות דעת הפוגעות בריכוז שלנו.

באמצעות תרגום מיינדפולנס בתל אביב נוכל לשפר משמעותית את החיים שלנו הן בריאותית, הן נפשית והן בקבלת החלטות שונות בצמתים שונים בחיינו. מיינדפולנס עוזר לנו לחיות את הווה, לחיות את הרגע, להודות על כל רגע כזה ולהסתכל עליו כמתנה.

תוך כמה זמן נרגיש תוצאות?

כמו ביוגה ובכל סוג מסוים של תרגול משולב של פיזי ונפשי הרי שמדובר בתהליך. אצל כל מתאמן התהליך הוא שונה. אין אחד שמתקדם יותר ואחד פחות – כל אחד מתקדם בקצב שלו להגעה לעומקים שלו, לשליטה בתודעה שלו ולטיפול בנפש שלו. המדריכים המקצועיים שלנו בסטודיו יוגה פראנה יסייעו לכם ללמוד את הבסיס וכן גם את החומרים המתקדמים, לפי הקצב שלכם והיכולת שלהם וכך ללוות אתכם בתהליך הקסום הזה.

שיחה מהירה

צור קשר

  

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני