8:00-21:00
ימי פעילות א’-ה’ בימי ו’: 8:00-15:00
סניף: תל אביב, שדרות בן גוריון 79 סניף: גבעתיים, ויצמן 19 (קומה 3)

מיינדפולנס

מיינדפולנס (mindfulness), היא סוג של מודעות קשובה אשר שמה את תשומת ליבה על מהתרחש כאן ועכשיו.
את שיטת המודעות הזו ניתן לפתח על ידי אימון ותרגול. שיטת מודעות עצמית זו לא רחוקה מעולמה של המדיטציה. כאן תוכלו ללמוד להתמקד בחוויה הנוכחית, להעניק תשומת לב מלאה להווה ולקבל באופן שליו ולא ביקורתי את החיים שלכם, במטרה להפוך אותם לרגועים, שלווים וטובים יותר.
אמנם ההגדרה נשמעת די פשוטה, אך חשוב לזכור כי על מנת להשיג את המטרה שלנו יהיה צורך לבצע תרגולים עמוקים ומורכבים במטרה להשפיע על התודעה שלנו בצורה חיובית.

 

מיינדפולנס – מתגברים על הקשיים

לכל אחד מאיתנו קיימת היכולת הטבעית לכוון את תשומת הלב שלנו למקום רצוי, לפחות במידה מסוימת. יכולת זו עלולה להיתקל בקשיים סוגים שונים: הסחות דעת ובעיות ריכוז הן למעשה האויב של יכולת תשומת הלב. אנו יכולים לראות דוגמה חיה לכך בכל יום. כשאנו חוזרים הביתה לאחר סיום יום עבודה, ולמרות שתכננו לשטוף את כל הכלים בכיור, אנו מוצאים את עצמנו מול הטלוויזיה במשך כל הערב. סטודנטים רבים אף הם מכירים את התופעה מקרוב. התכנון המקורי היה לשבת ולסכם את ההרצאה מהבוקר, אך בפועל המחשבות נדדו רחוק ורק אחרי 2 פרקים של סדרה, סנדוויץ' מושקע אחד וחמש דקות של בהייה בשעון, הם מוצאים את עצמם מתמודדים עם המטלה שעדיין לא התחילו.

בתרגול מיינדפולנס אנו ממקדים את תשומת הלב שלנו אל דברים מסוימים, בעיקר אל התרחשויות ההווה, אל הכאן והעכשיו. שהרי כל הרגעים היפים ביותר של החיים מתרגשים ממש עכשיו, כך שתרגול של המודעות שלנו יכול לסייע לנו לחוות אותם ברגע האמת.

 

כיצד מטפחים את המודעות ?

כמו שאנו מפתחים את השרירים באימונים, כך גם נפתח ונטפח את המודעות. אימון שיטתי, ממושך ומשמעותי יכול ליצור שינויים קבועים שיבואו לידי ביטוי בשינוי דפוסי התנהגות ויצירת דפוסי מחשבה חדשים ויעילים יותר.

פראנה יוגה הינו סטודיו אשר הוקם בשנת 2003 במטרה להפיץ את תורת היוגה ולהשריש את כוחותיה הרבים בחיי היום יום. אנו הסטודיו הראשון בישראל אשר משלב סגנונות שונים ומגוונים של תרגול יוגה, מדיטציה, פילאטיס ומיינדפולנס תחת קורת גג אחת.

שיחה מהירה

צור קשר

  

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני