8:00-21:00
ימי פעילות א’-ה’ בימי ו’: 8:00-14:00
סניף: תל אביב, שדרות בן גוריון 79 סניף: גבעתיים, ויצמן 19 (קומה 3)

ויניאסה יוגה

פראנה ויניאסה היא תרגול דינאמי המבוסס על ביצוע זורם של סידרת תנוחות משתנה. השיטה משלבת אלמנטים מהותיים מגישות תרגול שונות – ישורת הגוף ודגש על מיקום נכון במרחב, ליבוי חום פנימי , כך שחום הגוף מופק מבפנים , והדגש המתמיד על הנשימה, כך שכל תנועה או שהיה בתנוחה מלווה ע"י הוראה מדוייקת לנשימה  והתייחסות לתנועת הפראנות בגוף , כל זה חובר לחוויית יוגה מאוזנת ושלמה.

 

בתרגול הפראנה ויניאסה יוגה קיימות רמות שונות:

מתחילים

דגש על עקרונות השיטה באופן הדרגתי ויסודי תוך הקפדה על צורכי התלמיד ללא רצון ל"ביצועים טובים" אלה ל"עבודה נכונה", כך שצעד אחר צעד נבין את היוגה ונאפשר לה לחדור לגופנו שכבה אחר שכבה.שיעור הבנוי לכל המעוניין ביסודות נכונים  גם מתחילים ולאלו המעוניינים בהעמקה נוספת. ממשיכים

שיעור משולב המתאפיין בתנועה רציפה ומתמדת. התרגול במהלכו מכוון להגמשה, חיזוק הגוף והרגעת מערכת העצבים, תוך דגש על הנשימה וישורת הגוף. השיעור מתאים למתרגלים המעוניינים בהעמקת התנוחות הבסיסיות ומציע היכרות עם תנוחות נוספות.

ממשיכים

לאלו המקימים שיגרת אימונים רגילה ורוצים לקחת את היוגה לעומקים חדשים, התרגול במהלכו מכוון להגמשה, חיזוק הגוף והרגעת מערכת העצבים. ננוע בויניאסה מתמדת תוך דגש יותר מעמיק על "פנים" הגוף, הנשימה וישורת הגוף. השיעור מתאים למתרגלים המעוניינים בהעמקת התנוחות הבסיסיות ומציע היכרות עם תנוחות נוספות. שיעור משולב המתאפיין בתנועה רציפה ומתמדת. לאלו המתרגלים מעל לשנה ויותר מוזמנים לבוא ולהתנסות.

 

מתקדמים

לאחר רכישת ניסיון וידע בעקרונות השיטה, אימון ה"מתקדמים" משלב תרגול דינאמי משתנה של תנוחות בתנועה. האימונים נעשים בהקפדה על ישורת הגוף, נשימה, עבודה עצמית והתבוננות פנימית עומק מדיטטיבי. שכבות חדשות, מדיטציות, פראניאמה ודברים כגון שהייה יותר ממושכת באסאנות או רצפים יותר ממושכים מוצגם בשיעורים אלו. שיעור מתקדמים מיועד לאלו שתרגלו 7-10 שיעורי פראנה ויניאסה לכל הרמות לפחות.

יוגה ויניאסה תל אביב

אם ויניאסה יוגה שואבת השראה משיטות אחרות – מדוע שנתאמן דווקא בה?

כפי שאמרנו – ההבדלים בין השיטות השונות של היוגה הינם דקים יחסית, כאשר אלה נראים לעין בעיקר בסוג התנועות, במהירותן, באגרסיביות/ברכות שלהן או באופן הנשימה במהלך התרגול. גם לסגנון כמו ויניאסה יוגה יש את שיטת הזרימה שלה וסדר התנועות שלה שכן מבדילים אותה מסגנונות אחרים. אתם צריכים להתנסות בכלל הסגנונות ולראות למה אתם הכי מתחברים.

 

מה נכון לכם ביוגה?

הציבור שמתעניין בשיטות של יוגה ושאר הפעילות הגופנית הרכה מהמזרח הרחוק בוודאי יודע שיש כמה שיטות יוגה ויש שמות שנחשבים כבר מוכרים למדי. לכל שיטה יש את הייחודיות והקצב שלה, ואת זה אפשר לראות מהצד. מי שרוצה להתנסות ביוגה יודע מהי התועלת שהוא יכול להפיק ממנה ומכיר פחות או יותר את התנועות, אם כי טרם התנסה בהן בצורה מסודרת. אולם מה שאינו ידוע למתרגלים הוא מה מתאים להם, אם הם טרם התנסו ביוגה ממש. בדיוק לשם כך מוזמנים המתרגלים להתנסות במה שנראה להם נכון ולבדוק על עצמם כיצד הזרימה של התנועה והתרגול משפיעים עליהם.

 

השפעת ויניאסה יוגה על המתרגל

ליוגה יש השפעות ברוכות ולכל שיטה יש את הטוויסט והתוספת של ויניאסה יוגה היא מודעות גדולה יותר לתיאום בי התנועה לנשימה. היא מעט אנרגטית אבל רכה ולכן מתאימה לכל מי שרוצה לשפר אצלו את התנועתיות בשילוב נשימה נכונה והגברת זרימת החמצן לכל הגוף. התוצאה היא ערנות ושלווה, רגיעה יחד עם גמישות ותנועתיות קלה יותר במפרקים, מבלי לעבור את המאמץ הגופני מדי שיש בשיטות אחרות.

 

תנוחות ותנועה

ביוגה יש תנוחות שונות שהן הבסיס לכל שיטה, ולהן נוספו המאפיינים המיוחדים שלהן, כמו  תרגילי נשימה או קצב מסוים. גם התנוחות עצמן מתורגלות על ידי המתרגלים בהתאם לקושי שלהן וליכולת שלהם לבצע אותן באותו רגע, כך שבכל מקרה ההתקדמות בתרגול משפרת גם את מצב הגוף ומאפשרת לו להתמודד בכל פעם עם עומס אחר. אם ניסיתם שיטה כמו איינגר או אשטנגה ומצאתם שהן אינן נכונות לכם או שלא הגעתם עדיין לדרגה שבה תוכלו לתרגל אותן, אפשר תמיד להתחיל עם ויניאסה יוגה כדי לתרגל בהדרגה.

 

יוגה ויניאסה תל אביב

יוגה זהו תחום אימון שצובר תאוצה בשנים האחרונות. רוב האנשים בעולם כבר יודעים ואף הפנימו שקשר גוף – נפש הינו קשר הדוק, ובאמצעות הנפש ניתן להשפיע על הגוף וכן להיפך, כאשר ישנו חולי או קושי פיזי הוא משפיע מאוד גם על הנפש. בתחום היוגה עושים שימוש באימון על כוח התודעה, באופן זה מושפע גם הגוף. לעיתים אנו רואים תוצאות מדהימות ממש של ריפוי מושלם באמצעות היוגה. שלא לדבר על הקלה בכאבים שונים, ועל שיפור ניכר של מצב הרוח.

התמחויות שונות ביוגה

יוגה זהו שם גנרי. עם הזמן קמו כמה וכמה תתי התמחויות כאשר כל אחת מהן שמה דגש על חלק אחר. בגדול העקרונות דומים מאוד אך השינויים הקלים הם אלה שיוצרים את ההבדל.

הבולט ביותר מבניהם זהו עקרון המגע – מדובר בשיטה בסיסית שטוענת כי מגע ישיר עוזר לאדם להישאר זמן רב בתנוחה מסוימת, זה עוזר בתמיכה של אחד בשני ומסייע גם בפיתוח קואורדינציה מיטבית.

בין השאר ישנו תחום התרגול – ויניאסה יוגה שבו נתמקד במאמר זה.

 

מהו ויניאסה יוגה?

ויניאסה יוגה זהו מצד אחד תרגול יוגה דינאמי , אך מצד שני שומרת על רוך ועל זרימה. הקצב של התרגול מוגדר בעצם כשילוב בין תנועה לבין נשימה, כאשר קצב התנועה של הויניאסה מותאם לקצב  הנשימה. אופי השיעור מאפשר דגש על תנועה נכונה מצד אחד ועבודה על חוזק וגמישות מצד שני. הויניאסה שואבת הרבה השראה משיטת האשטנגה וכן משיטת איינגר. היא שומרת על העדינות והרכות התנועתית לצד דיוק מרבי של תנועות הגוף.

בפראנה יוגה תוכלו למצוא שיעורי יוגה ברמות שונות ובמבחר סגנונות והתמחויות שונות. היוגה מתאימה לכל אחד, בכל גיל ובכל מצב. צרו עמנו קשר ותוכלו אף אתם להתחיל להתאמן בתחום שהכי מתאים לכם.

שיטת ויניאסה יוגה

התחלתם לחשוב על תרגול יוגה ואתם תוהים באיזו אופציה כדאי לכם לבחור? אתם אנשים שחשוב להם למצוא את האיזון בין התנועה ובין הנשימה ולעשות סוג מסוים של מדיטציה תוך כדי התרגול? אם כך, ויניאסה יוגה זה מה שאתם מחפשים. מדובר על שיטה מאוד מוכרת ונפוצה אשר למעשה משלב בתוכה יסודות משיטות כמו ואיינגר ומשיטת אשטנגה. אין ספק שאם תתרגלו את סוג היוגה הזה במקום כמו סטודיו פראנה תיהנו מכל רגע, אז למה אתם מחכים?

תרגול שיטת ויניאסה יוגה

מה מיוחדת בשיטת ויניאסה יוגה?

כשמדברים ויניאסה יוגה מדברים למעשה על אימון:

  • שמתמקד בתרגילים דינאמיים
  • יש כאן הכנסה והוצאה של אוויר בצורה מכוונת והנשימה היא חלק חשוב ובלתי נפרד מהאימון
  • יש עבודה, מצד אחד, על עדינות ועל רכות ומצד שני על דיוק, גמישות וחוזק

בהחלט ניתן לומר שזה סוג של מדיטציה בתנועה ויש כאן חיפוש אחר ההרמוניה בין התנועה ובין הנשימה. זה למעשה גם מה שמאפשר לבצע את סוג היוגה הזה בהתאם לקצב האישי של כל מתאמן ומתאמן. כמו כן, עוד עניין מיוחד במינו שנמצא ביוגה כזאת, זו העובדה שיש כאן אינסוף אפשרויות מבחינת התרגול והתנועות. לכן יש משמעות אדירה לשאלה מי יהיה המורה בשיעור יוגה כזה, כי כל מורה יוכל לקחת את היוגה הזאת לכיוון שאליו הוא יותר מתחבר.

 

החשיבות של תרגול שיטת ויניאסה יוגה  בסטודיו מתקדם

יוגה, על כל גווניה השונים, זה משהו שאפשר לעשות באינספור מקומות. יש אפשרות למצוא היום סטודיו בכל אזור בישראל ובכל מקום כזה עובדים מורים ומדריכים אחרים. עם זאת, לא בכל המקומות תמצאו את השילוב המושלם בין מורים רציניים, מנוסים ובין אווירה טובה. לכן סטודיו פראנה זה מקום שכדאי להכיר, כי בפועל מדובר על הסטודיו הראשון בארץ ששם לעצמו כמטרה להפיץ ולהשריש את תורת היוגה כחלק מחיי היומיום שלנו. בנוסף, סטודיו פראנה קיים כבר משנת 2003 וכולל שני סניפים שונים, כך שגם מבחינה לוגיסטית בוודאי יהיה לכם נוח מאוד להגיע לכל שיעור שתרצו. יש לא פחות מ200 שיעורים שבועיים שמציעים המורים והמדריכים בסטודיו, לפרטים נוספים והרשמה, התקשרו עוד היום למספר: 1-700-507-074

 

שאלות נפוצות

האם השיעורים מתאימים לכל הרמות?
המערכת מחולקת לפי רמות. כל מתרגל יכול למצוא את השיעור המתאים עבורו
האם יש שיעורי מתחילים?
בוודאי. היכנסו למערכת השעות לפירוט כל השיעורים. 
 
שיחה מהירה

צור קשר

      

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני