פילאטיס

שיטת הפילאטיס בנויה כך שהיא מביאה אותנו להיות במצב של "התפתחות אחידה" ומלמדת אותנו להקשיב לגוף, לזהות בו נוקשות ומתח ולשאוף להגיע לאיזון. 

רפרטואר תרגילי הפילאטיס נקרא "קונטרולוגיה", שליטה. תרגילים אלו אינם מקריים ומטרתם אינם לייצר שרירים מנופחים. בדיוק להפך, תרגילים אלו נוצרו מתוך מחשבה כיצד לייצר עבודה מיטיבה לכל שריר בגוף: לשפר את זרימת הדם, תנועתו בגוף ואופן הזנתו בכל שריר, רקמה וסיב בגוף. 

משום שאנו חיים בעידן המודרני, אנו חייבים להקדיש זמן ומחשבה לנושא של יכולת גופנית. אין זה אומר שעלינו להקדיש את עצמנו רך ורק לפיתוח של קבוצות שרירים מסויימות, אלא לדאוג באופן רציונלי להתפתחות אחידה של גופנו כיחידה אחת, כשלמות אורגנית אחת. התפתחות אחידה זו שומרת על כלל איברנו במצב קרוב ככל האפשר למצבם הטבעי והרגיל. כך שלא רק שנהיה במצב טוב יותר לפרנסתנו, אלא שגם יהיה לנו מלאי מספיק של חיוניות, הנאה ורוגע. 

בילדותנו אנחנו נהנים מהתפתחות פיסית טבעית ותקינה, אולם כשאנו מתבגרים אנו מוצאים עצמנו חיים בגוף שלא תמיד תואם את האני שלנו. גופנו נפול, כתפינו שמוטות, עינינו חלולות, שרירינו רפים ורמת החיוניות שלנו יורדת במידה קיצונית. תוצאה טבעית של הזנחת שרירי עמוד השדרה, הגב, הזרועות והרגליים כמכלול שלם. מתוך שיתוף פעולה של גיוס ופיתוח השרירים הקטנים נעזור באופן טבעי לשרירים הגדולים יותר להתחזק. 

ג'וזף פילאטיס מתוך הספר "return to life"

 


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני