תרגילי מיינדפולנס

מיינדפולנס, ובעברית "קשיבות", הינה היכולת להיות נוכח ברגע בתשומת לב, ולהתבונן במתרחש, וזאת מבלי לשפוט את מה שקורה או את מה שמרגישים לחיוב או לשלילה. מיינדפולנס מקורה בבודיהזם, וישנם תרגילי מיינדפולנס המצריכים מספר דקות מועט, ובמידה ומתרגלים מיינדפולנס באופן קבוע ניתן להגיע לתוצאות מרשימות. מומלץ להצטרף אל קבוצה בהנחיה מקצועית, כמו במרכז פראנה, בו ניתן למצוא גם קורסים בנושא, תרגול יוגה ועוד.

 

מהם היתרונות של תרגילי מיינדפולנס?

תרגילי מיינדפולנס הינם בעלי יתרונות רבים, ותורמים ומסייעים בתחומים רבים, לכל אדם בכל גיל. הנה כמה שינויים בולטים אשר תרגול מיינדפולנס יכול לייצר עבורכם:

 • אופטימיות: כאשר אתם לא שופטים את כל מה שקורה לכם, ומתייגים אותו כרע וכדומה, באופן טבעי נוצר מצב בו אתם הופכים קלילים יותר ופחות מודאגים. כאשר הדברים שקורים לכם הינם ניטרליים, אין להם השפעה שלילית עליכם ועל מצב רוחכם, וגם העתיד נראה שמח יותר.
 • איזהו גיבור הכובש את יצרו: כאשר אנחנו מתרגלים מיינדפולנס, אנחנו מפתחים את התאים במוח אשר אחראיים על ריסון. כשאנחנו לא מגיבים בצורה אוטומטית מתוך הדחפים שלנו, אז אנחנו יכולים לייצר שינוי בחיים.
 • נשארים בהווה: הכלל, שיטה זו מאפשרת להתמקד במתרחש ולהישאר ברגע, מבלי להיות מוסח, אף לא על ידי מחשבות טורדניות אשר גורמות לכולנו לסטות.
 • שלווה ורוגע: כאשר מוותרים על המחשבות המטרידות והשליליות, קל לנו יותר להירגע ולהישאר רגועים לאורך זמן. בצורה זו מפחיתים חרדה בצורה משמעותית, עיקר החרדות הרי נובעות ממחשבות על העבר או העתיד.
 • סבלנות ובטחון: כאשר עוצרים לפני שמגיבים מתוך דחף ולחץ, ישנה תחושה של בטחון רב והדבר מאפשר לנו להיות סבלניים יותר כלפי מצבים שונים בחיינו.

 

מרפאים את הנפש

אלה הם רק כמה מיתרונות תרגילי מיינדפולנס. כיום משלבים גישה זו בטיפולים פסיכותרפיים, ברפאות הגוף והנפש ואף בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי החל מגילאי הגן. בעזרת תרגול של מיינדפולנס ניתן להפחית מתחים, חרדה, מצוקה או דיכאון ולתרום בעת שאר מצבים נפשיים פיזיים ורפואיים. תרגילי מיינדפולנס הינם תרגילים אשר מסייעים לפתח את יכולת הקשיבות ומסייעים לאדם בתחומים רבים בחייו.


  שיחה מהירה

  צור קשר

     

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני