שאלות ותשובות

מה זה פילאטיס מכשירים ולמי זה מתאים?
פילאטיס היא שיטה לאימון גופני שנועדה לשפר את היציבה ואת התפקוד היומיומי של הגוף השיטה קרויה על שם ממציאה,ג'וסף פילאטיס. מטרת השיטה היא אימון הגוף כך שיוכל לבצע את המטלות היומיומיות במינימום מאמץ, ללא שחיקה מיותרת, וללא פגיעות גופניות. פילאטיס מנסה להשיג את המטרה הזו על ידי סדרה של תרגילים המפעילים את השרירים המייצבים ומתרגלים את הגוף לגייס את השרירים הנכונים לכל תנועה.  פילאטיס מנסה לאפשר טווחי תנועה גדולים יותר במפרקים ולאורך כל עמוד השדרה. בכך למנוע לחץ. שנוצר על חוליות ומפרקים מתנועה בלתי יעילה.
 
ההבדל בין פילאטיס ליוגה
ההבדל המהותי ביותר בין פילאטיס ליוגה היא ששתי השיטות עוצבו עם מטרות שונות מאוד. מטרת שיטת הפילאטיס היא מציאה של איזון בגוף עצמו, כמו גם מציאת איזון בין הגוף לנפש דרך תנועה, השיטה כולה מבוססת על ההתנהלות הגופנית שלנו תוך כדי תרגול הפילאטיס ובהעברת הההתנהלות הנלמדת אל חיי היום-יום שלנו. מדריך הפילאטיס עוזר למתאמן להבין כיצד להפעיל את גופו בצורה היעילה ביותר להשגת הצרכים והמטרות היום-יומיות שלו. יוגה, לעומת זאת, היא שיטה בת אלפי שנים שמטרתה היא רוחנית: התעלות התודעה מעל העולם החומרי והתמזגותה עם התודעה האוניברסלית. יוגה בנויה משמונה היבטים שונים – שיש לאמן בחיינו על-מנת להשיג את המטרה הרוחנית הזו. רק היבט אחד קשור בפעילות גופנית. שהוא תרגול תנוחות היוגה דרך הזרמים השונים..
 
 
מה ההבדל בין פילאטיס מכשירים לפילאטיס מזרן?
לפילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים אותה מטרה- גוף גמיש וחזק ומאוזן. במהלך שיעורי המזרן משקל הגוף עצמו יוצר את עבודת ההתנגדות, מול המכשירים (רפורמר) בהן הקפיצים יוצרים את ההתנגדות.  באופן כללי ההבדלים ניתן לומר כי בתרגול המזרן ניתן לפתח יותר את עבודת המרכז והליבה,  בעוד שתרגול רפורמר מאפשר עבודה מדויקת וממוקדת על קבוצות שרירים ספציפית מבלי להעמיס על שאר השרירים. הרפורמר ייתן מענה טוב למתאמנים עם הגבלות תנועתיות או לאחר פציעה ולא שולטים עדיין בביצוע מדויק ונכון של התרגילים.
 
האם פילאטיס מכשירים מתאים ללא גמישים?
כמובן! בתרגול פילאטיס אין צורך ברקע או בידע קודם, רק רצון להרגיש טוב יותר גופנית ונפשית. תוך כדי התרגול הגוף משתחרר, השרירים מארכים וטווחי התנועה גדולים. הגוף הופך גמיש חזק ובריא יותר.
 
כמה פעמים בשבוע מומלץ לתרגל?
ההמלצה היא לתרגל לפחות פעמיים בשבוע. מפתח השיטה, גוסף פילאטיס אמר: "אחרי 10 שיעורים תרגישו את ההבדל, אחרי 20 תראו אותו ואחרי 30 יהיה לכם גוף חדש לגמרי". התרגול הוא אישי ולכן גם התשובה לשאלה :כמה מהר ארצה להרגיש הבדל, לראות אותו, להיות בגוף חדש?
 
איך פילאטיס יעזור לי להיות רגוע/ה יותר?
אימוני פילאטיס הם אימונים לראש בדיוק כמו שהם אימונים לגוף. יש להתרכז ולבצע את התנועות עם כוונה ודיוק, תוך שליטה על כל תנועה בכל מפרק בגוף. בשיעור פילאטיס ניתן לחוות מן הסחת דעת זמנית בה המחשבות מתרכזות רק במתרחש באותו הרגע, ובטווח הארוך חלה השפעה כמו גם בתפקוד היומיומי. מחקרים מראים כי אנשים אשר חיים ברגע נוטים להיות יותר שמחים, מסופקים ורגועים. כך גם ניתן לשפר את היכולת של האדם להבין מחשבות, תחושות ורגשות של עצמו ושל הסביבה.
הגוף והנפש קשורים זה בזה, אם אתם מחפשים לשפר את בריאותכם, הגופנית כמו גם הנפשית, פילאטיס שם בשבילכם!
 
הקשר בין חיטוב לפילאטיס
פילאטיס מכשירים לא שורף שומן היות ואינו עובד על בעירה של השריר כמו בפעילות אירובית. עם זאת, פילאטיס מעודד תנועה של האיברים הפנימיים ומסייע בעידוד חילוף החומרים בגוף דבר שחשוב מאוד להרזיה.
 
האם פילאטיס מכשירים מתאים לגברים?
בטח! ממציא שיטת הפילאטיס היה גבר. האימון עצמו דינאמי ומאתגר מאוד.  פילאטיס יכול להשלים את האימון שלך ויהפוך אותו ליותר אפקטיבי. ובין היתר תורם גם לפיסול ועיצוב של הגוף באופן מדויק, מניעת פציעות, הגדלת טווחי תנועה ועוד.
 
פילאטיס ושיקום
ג'וזף פילאטיס פיתח את שיטתו סביב שיקום פצועי מלחמה, רקדנים וספורטאים. כך ניתן להבין כי השיטה, בצורתה המקורית, היא בעלת נטיות שיקומיות. כל זרמי הפילאטיס המוכרים כיום תומכים בשיפור הלקויות הנפוצות אשר נוטות לגרום לפציעות. על-ידי עבודה על איזון שרירי וחיזוק מערכת השלד-שריר כל סוגי הפילאטיס יכולים לעזור להשתקם מפציעה.
 
מכשירים במהלך הריון ואחרי הלידה
אחד מיתרונות הפילאטיס הוא עבודה יציבה נכונה, שחשובה ביותר בתקופת ההיריון. יציבה זקופה מפנה יותר מקום לעובר בחלל הבטן ומאפשרת לאישה לבצע פעולות יומיומיות ביתר יעילות ובפחות מאמץ. כך היא יכולה לשמור על רמת פעילות רגילה ולהגיע לסוף היום נינוחה יותר ועם הרבה יותר אנרגיה.
בנוסף, לשרירי רצפת האגן תפקיד חשוב במניעה של צניחת רחם ושליטה בסוגרים. אימון לפני ההריון מחזק את שרירי רצפת האגן ובכך מסייעה משמעותית למניעה של מקרים כאלו. תרגול הפילאטיס הוא רגוע וזורם, ומאפשר להתחבר לגוף, להכיר אותו טוב יותר ולמצוא את השלווה הפנימית. הדבר תורם לחווית הריון חיובית יותר.
עם סיום תקופת ולאחר תקופת התאוששות של כשישה שבועות, חשוב לחזור לפעילות גופנית בצורה הדרגתית ומבוקרת. אחד האזורים החשובים שיש לעבוד עליו לאחר הלידה הוא ריצפת האגן. בזמן ההיריון, כאמור, נוצר העומס על מערכת שרירים זו והיא נחלשת.. בפילאטיס אנו מחזקים את מערכת השרירים הזו ומונעים נזקים עתידיים.
פילאטיס הינה שיטת גוף-נפש המתבססת על נשימה. בשעה של אימון פילאטיס תוכלי להחזיר את העירנות לגופך ולהפחית רמות מתח וסטרס על ידי נשימה איכותית ומלאה הדורשת ריכוז מלא. במשך שעה אחת, כל העומס ולחצי היום נשארים מחוץ לדלת הסטודיו…
.
 


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני