נילי לנדסמן

נילי לנדסמן

 Thumbnail
נולדתי מחדש כאשטנגיסטית ב-2001. עד אז עסקתי בעיקר בכתיבה. אני מלמדת את מה שאני מתרגלת – אך ורק אשטנגה יוגה מסורתית.
 
האימון האשטנגיסטי מחשל כידוע. ומפתח כוח, רגישות, גמישות ומודעות. ככל אימון רוחני הוא מחייב בראש ובראשונה לדבקות והתמדה. בכל מפגש עם האשטנגה, בחברת עצמנו או במסגרת של שיעור משותף, אנחנו שבים אל ועל הריטואל. ולפיכך, מה שעובר עלינו בזמן השיעור – הוא השיעור. כל מה שנמצא באימון – בין אם הוא מפריע, מסתכל, מסיח דעת, מלבה או מעודד, מספק ומפצה – הוא חלק מהאימון. 
 
האימון האשטנגי כחזרה ושינון של סדרת תנוחות (מלאה או פחות) הוא לעולם כלי ולא תכלית. באמצעים פשוטים ויעילים להפליא, הוא מסייע לנו ללמוד איך לא לגרום סבל שיכול היה להימנע – לעצמנו ולזולת.
 
ואפרופו:
אשטנגיסט ותיק אחד שגילה לי איך לא ליפול באשטנגה כמו בסם, ציטט פעם באוזני את דבריו של גורו הודי דגול, אשר בתשובה לשאלת תלמידו; "באבא, אנא אמור לנו, הכיצד עלינו לנהוג בזולת?" השיב בהחלטיות גמורה: ״זולת? אין דבר כזה בכלל.״ 
 
אם כך, יש מצב, שהסהדאנה (אימון רוחני) והסנגהה (בצוותא) שנוצרים בשעת השיעור, הינן בבחינת מדיטציה על הרעיון הבלתי נתפש הזה שאנחנו זה הזולת.
 
אמנם טרם יצא לי לעלות לרגל למייסור הידועה, אך ב-2015, נסעתי להודו ביחד עם קבוצת אשטנגיסטים מכל העולם לתרגל עם שארת ג׳ויס (הנכד של הגורו של השיטה שלנו). מארגן המסע שלנו, רוברט מוזס, שהוביל אותנו כמשה בשעתו, אל הריטריט בהרי ההימלאיה, הציע בין השאר, כצידה לדרך, את המוטו הבא:
 
"בהיותך בקבוצה התנהג/י כאילו היית לבד, וכאשר הינך לבד, התנהג/י כאילו היית בקבוצה." 
 
שיעור הלד-קלאס (הנחיה בקבוצה), הוא בבחינת ניסיון חוזר ונשנה, של כל מי שלוקח בו חלק, למצוא את הדרך להישאר עצמנו גם כשאנחנו ביחד.

מוזמנות ומוזמנים להצטרף לשיעור,

 
נילי


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני