להבין כדי ליישם טוב יותר ולטווח ארוך

תרגול מדיטציה למתחילים

מדיטציה היא טכניקה עתיקת יומין. בני אדם בתרבויות שונות בכל רחבי העולם משתמשים בה כבר אלפי שנים, ומפיקים ממנו מגוון רחב של תועלות – הן פיזיות והן רגשיות. תרגול מדיטציה למתחילים עשוי להיות מאתגר מאוד. דווקא אי העשייה מתגלה במקרים רבים כלא פשוטה מבחינתנו, וזאת משום שאנחנו רגילים להיות כל הזמן בעשייה. גם השקטת המחשבות הבלתי פוסקות היא לא פעולה אינטואיטיבית עבורנו. דרך אפקטיבית אחת לצלוח את המכשול – וכדאי לצלוח אותו שכן מדיטציה היא כלי רב עוצמה לשיפור החיים – היא סדנאות שונות שנערכות בסטודיו פראנה יוגה. בנוסף תוכלו להיעזר בטיפים הבאים:

תרגול מדיטציה למתחילים – טיפים חשובים

* קבלה – גם אם לא הצלחתם להתנתק לגמרי מהיומיום, קבלו זאת באהבה. זו תופעה טבעית שמתרחשת במקרים רבים, ואם פשוט תמשיכו לתרגל כעבור זמן מה היא תיעלם, אפילו בלי שתרגישו בכך.

* נטרול הסחות הדעת האפשריות – מומלץ לבצע את התרגולים במקום שקט ככל האפשר, כשהסמארטפון רחוק מכם ובמצב השתק. גם תאורה עמומה תורמת לניתוק מהיומיום.

* זמן קצר – עבור מתחילים מדיטציה של 5 עד 10 דקות היא זו שמניבה את התועלת המרבית האפשרית. ניסיון לתרגול ממושך יותר עלול להוביל דווקא לתחושת כישלון ו-ויתור על הכלי העוצמתי.

* קבוצה – במקרים רבים תרגול מדיטציה בקבוצה, כשכל אחד ואחת כמובן עם עצמם, מייצר מוטיבציה גבוהה להתמסר לחוויה ולהטמיע את הטכניקה באופן מיטבי.

להבין כדי ליישם טוב יותר ולטווח ארוך

המלצה נוספת לגבי תרגול מדיטציה למתחילים היא להתעמק מעט בשורשי הטכניקה, כלומר במרכיבים הרעיוניים הרוחניים שלה. הסיבה לכך פשוטה: לכאורה מדובר בטכניקה שאפשר פשוט ליישם, ולאחר תרגול חוזר גם לשלוט בה היטב ולהפיק ממנה תועלת – אבל כשמבינים את המהות שלה, קל יותר להתגבר על המכשולים בדרך ולשפר עוד ועוד את יכולות המדיטציה. בסטודיו פראנה יוגה תוכלו ללמוד גם את הטכניקה עצמה וגם את היסודות שלה אצל מורות ומורים עם יכולת גבוהה במיוחד להעביר את הידע ולהעניק יחס אישי לכל תלמיד ותלמידה. המפגשים מתקיימים בסטודיו מעוצב ובאווירה נעימה, מכילה ומעצימה.


    שיחה מהירה

    צור קשר

        

      קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני