ויג'ננה

ויג'ננה יוגה

שיטת יוגה מדויקת שקטה וזורמת. תנועה תוך מודעות מוחלטת לגוף.

הסתמכות על 7 העקרונות:

 1. הרפיית הגוף
 2. השקטת התודעה
 3. כוונה
 4. השתרשות
 5. חיבור
 6. נשימה
 7. התארכות והתרחבות

השיעור בנוי כמעגל של מדיטציה, פראנהימה, אסאנה והרפיה.

שיטה זו מבוססת על עקרונותיה של מורה ישראלית בשם אורית סן-גופטה, אורית חיה בירושלים, עם ילדיה, לאורח השנים בה היא מלמדת  אורית הכשירה מאות מורים בשיטת ויג'ננה יוגה.

אורית כתבה מספר ספרים כולל תרגום של היוגה סוטרה של פטאנג'לי, ומלמדת סדנאות בכל העולם.

 

אורית סן-גופטה

אורית היא אחת ממייסדות הויג'נאנה יוגה. את השיטה פיתחה יחד עם קבוצה של מורים מנוסים ב2002. היא מורה מאוד בכירה, ומתרגלת יוגה כבר למעלה מ35 שנה. במסגרת פעילותה בתחום היא מעבירה ריטריטים בכל העולם ומכשירה מורים בכירים ליוגה בוינגייט. בנוסף, אורית מלמדת קורס מורים בינלאומי. היום קיימים בתי ספר להכשרת מורים בויג'נאנה יוגה בכל העולם.

מסעה של אורית אל עולם היוגה החל בתרגול האיינגר יוגה אצל ב.ק.ס איינגר בפונה ואצל פטהבי ג'ויס במייסור. היא עבדה יחד עם דונה הולמן, מורה בכירה ליוגה, למדה ולימדה איתה למעלה מעשור. אורית היא אשת אשכולות בכל הנוגע לעולם היוגה ותורת היוגה. היא כתבה ספר עם הולמן בשם "Dancing the body of light", והוציאה לאור שלל ספרים נוספים במספר שפות, ביניהם "ספר היוגה הקטן", "לב האימון – מחשבות על יוגה" ו"שער הרוחות – לב האימון".

היא בוגרת האוניברסיטה העברית בפילוסופיה הודית וסנסקריט. בנוסף, תרגמה טקסטים יוגיים עתיקים מסנסקריט לעברית. מאחורי פעילותה בתחום וחקר הטקסטים העתיקים עומד הרעיון שעל מנת שהיוגה תתפתח בזמננו, עלינו להבין את הטכניקות העתיקות ואת הכתבים היוגיים העתיקים. בספריה, מרבה אורית לצטט מטקסטים אלו. אורית מתייחסת להוראה כמו אל אומנות. מבחינתה, היחסים שלה עם תלמידיה וחקירתם המשותפת הפכה את פעילותה לאורך השנים להרפתקאה, שבזכותה היוגה כמסורת חיה ונושמת.

משמעות הויג'נאנה היא הבנה וידיעה שמגיעה מתוך בהירות פנימית, הנוצרת מניסיוננו האישי בחיים. לא מדובר בידע הנרכש ממקורות חיצוניים, אלא מתוך ידע שמגיע מתוך העצמי. לויג'נאנה יוגה שלושה מרכיבים עיקריים ומשמעותיים – מדיטציה, תרגול אסאנות (תנוחות) על מנת ליצור תנועה אחת של גוף ותודעה ולימוד טקסטים יוגיים.

אורית גרה בירושלים והיא אמא לשתי בנות. היוגה עבורה היא דרך חיים ודרך התייחסות לעולם. במסגרת פעילותה הענפה בתחום, העבירה אורית מספר סדנאות בסטודיו "פראנה יוגה". לפרטים נוספים ניתן לפנות לסטודיו.

 


  שיחה מהירה

  צור קשר

     

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני