אשטנגה יוגה

אשטנגה יוגה נחשבת לאחת משיטות היוגה הפופולריות בקרב מתרגלים. הפופולריות נובעת מהעובדה, שהשיטה משלבת בין עקרונות רוחניים שטמונים ביוגה לבין עקרונות אנרגטיים וגופניים. מתרגלים רבים שסבלו וסובלים מכאבים, פציעות ומחלות, השתמשו ומשתמשים בשיטה זו על מנת להחלים, ואכן אחרי תרגולים רבים, הם זוכים להרגיש בשינוי, גופם החל להירפא והם החלימו.
אשטנגה יוגה פותחה על ידי פאטאבי ג'וייס בהודו באמצע המאה ה-20. סגנון יוגה פותח מתוך הרעיון לשלב תרגול גופני עם התפתחות רוחנית. השיטה מלמדת את המתרגלים להקשיב לגופם לצד הצורך להיות ערים למציאות שסביבם.

 

אשטנגה יוגה מה זה

אשטנגה יוגה מתבססת על תרגול פיזי ואנרגטי של הגוף. במהלך התרגול משתמשים ברצף תנועות ותנוחות, בשילוב תרגולי נשימה שונים. כך אנחנו מגיעים לאיזון בין הגוף לנפש, בין הנשימה לתנועה. לשיטה יש 4 סדרות במהלכן, נעים המתרגלים מתנוחה אחת לאחרת, כאשר כל אחת מהן מתייחסת לאזור פיזי ורגשי אחר בתוכם.
לאשטנגה יוגה יתרונות רבים. בתרגול מעניק תחושת חיוניות לגוף, משפרת את היציבות ואת הכושר הגופני, עוזרת לפתח גוף חזק וגמיש, מעניקה רוגע לנפש ובונה חוסן נפשי. מבחינה בריאותית, אשטנגה יוגה ידועה כשיטה מסייעת לתפקוד הלב, כלי הדם ומערכת הנשימה.

 

כיצד מתרגלים אשטנגה יוגה?

תרגולי אשטנגה יוגה מחולקים לסדרות שונות, כאשר בסדרות הראשונות עורכים תרגילים של יוגה הרפיה, במהלכם הגוף מתנקה ומטהר. במהלך סדרה זו, הגוף מזיע ומשחרר את הרעלים שנשמרו בו. סדרה זו גם עוזרת לבנות את היציבות והכוח של הגוף.
הסדרה השנייה נקראת נאדי שוהנדה, במהלכה אנחנו עובדים על היציבות של הגוף וחיזוק מערכת העצבים, זאת על ידי התמקדות באוזר הלב.
הסדרה השלישית מתמקדת בכפות הידיים ובשיווי המשקל שלהן.
בסדרה הרביעית מתמקדים בתנוחות מיוחדות של הגוף במטרה לשחרר לחצים ומתחים.

התרגול של אשטנגה יוגה מתבססים על 4 עקרונות:
ויניאסה – חיבור התנועה לנשימה, במהלך החיבור נוצר חום בגוף שגורם לשחרור זיעה. הזיעה היא למעשה רעלים פיזיים ורגשיים שמתנקים מהגוף.
אוג'אי – משמעות המילה היא נשימה. במהלך התרגול אנחנו נעים דרך קצב הנשימה, מה שמאלץ אותנו לספק לשרירים חמצן באופן קבוע. עקרון זה מלמד אותנו לווסת את קצב הנשימה ולהאט אותה. זה מוביל לשקט ושלווה.
באנדה – עקרון זה מבסס את הרעיון של התכוונות פנימית. הוא מאפשר לנו להתרכז ולשים לב לנעשה סביבנו. במהלך התרגול אנחנו לומדים להיות מודעים, ברי שליטה ובטוחים יותר בעזרת שימוש נכון בבאנדות השונות.
דרישטי – הנקודה אליה אנחנו מביטים, נקודה חיצונית דרכה אנחנו מביטים פנימה. עקרון זה עוזר לנו לתרגל חשיבה וריכוז.

שיעורי אשטנגה יוגה למתחילים תל אביב

למי אשטנגה יוגה מתאימה

שיטת יוגה זו מתאימה לכל מי שמעוניין לעבור תרגולים מאתגרים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. בין המתרגלים אצלנו בפראנה יוגה תוכלו למצוא נשים וגברים, מתרגלים ותיקים וחדשים, מכל הגילאים.

 

המורים של פראנה יוגה

ליאת משולם – ליאת מעביר שיעורי יוגה אשטנגה בסניפים בתל אביב וגבעתיים. ליאת החלה לתרגל יוגה לפני עשרים שנה, ובמהלך השנים הפכה ממתרגלת למדריכה.
רומן סיימון – רומן מעביר שיעורי אשטנגה יוגה בסניפים בתל אביב וגבעתיים. הוא מתרגל יוגה בעצמו מגיל צעיר, והוא מדריך יוגה משנת 1999. בוגר לימודי רפואה אלטרנטיבית.

 

 

אשטנגה יוגה תל אביב

סטודיו פראנה יוגה בתל אביב נחשב לאחד מבתי היוגה המובילים בישראל. הסטודיו הוקם בשנת 2003 ומונה חברים רבים מאזור המרכז המגיעים לפחות פעם-פעמיים בשבוע ליהנות משיעורי יוגה נפלאים המועילים לגוף ולנפש. בסטודיו ישנם למעלה מ-20 מורים מקצועיים המעבירים סדנאות אשר משלבות בין תרגילים פיזיים לתרגולים נפשיים ומוכיחים כל פעם מחדש את החשיבות של יוגה בחיים שלנו. אשטנגה יוגה תל אביב היא רק אחת השיטות הנלמדות בסטודיו.

 

סוגי שיטות נוספות הנלמדות בסטודיו:

מבין השיטות הנלמדות בסטודיו תוכלו ליהנות מאיינגר יוגה, ויניאסה יוגה, יוגה ברוח שאדו, ויג'ננה יוגה ועוד. אין ספק כי יוגה אשטנגה היא אחת משיטות היוגה הפופולריות ביותר ולא רק בארץ. עם זאת, יהיה עליכם להתנסות בשיטות השונות ולבחון איזו שיטה היא המתאימה ביותר עבורכם.

 

מהי יוגה אשטנגה?

אשטנגה יוגה תל אביב הינם שיעורי יוגה אשטנגה מקצועיים אשר עובדים על כוח התודעה ושיפור מצבים פיזיים ובריאותיים כמו הקלה בכאבים, הפחתת עומס ועוד. מדובר בשיטת היוגה הדינאמית ביותר ורבים מהאנשים שעושים יוגה כיום מאמצים אותה כדרך חיים של ממש. רבים מחזיקים מהשיטה והאימונים בה כקיצוניים אך אינטליגנטיים. אנשים מהמובילים בתחום התמחות זה ירדו לעומקם של הפרטים עד למציאת תנוחות חדשות, התנסויות שונות ותרגולים אינטנסיביים יותר. אנשים בכל הגילאים יכולים לתרגל אשטנגה וזו בהחלט שיטה מומלץ לחיזוק השרירים, לשיפור מצב הרוח, להפחתת כאבים. זו בהחלט שיטה שניתן ליהנות ממנה עם בסיס ועומק מאחורי כל תנועה ולא רק פעילות גופנית שמניעה את הגוף.

 

מתי מתקיימים השיעורים?

אצלנו בסטודיו יוגה פראנה תוכלו ליהנות משיעורי אשטנגה יוגה תל אביב בכל יום במהלך השבוע. אנו מקפידים על שיעורים אלה לעתים קרובות על מנת לספק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר לאחד התרגילים הפופולריים ביותר בתחום. כמו כן ישנו יותר ממורה אחד הפועל אצלנו בשיטה זו כך שתוכלו להתחבר אל המורה המועדף עליכם ולהגיע אל השיעורים שלו לבחירתכם ונוחיותכם. השיעורים הנם לכל הרמות ולכל הגילאים. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון לוודא מתי האימון הבא אליו תוכלו להצטרף.

שיטת אשטנגה יוגה מה זה

אשטנגה יוגה למתחילים ומתקדמים

מחקרים רבים מוכיחים לנו שוב ושוב את היעילות של אימון יוגה. האימון שמתבצע על כוח התודעה משפיע גם על הגוף ובאמצעותה מושגת הקלה משמעותית בכאבים שונים ולעיתים אף ריפוי מושלם.

יוגה זהו שם גנרי, עם הזמן קמו עוד ועוד תתי התמחויות שהעקרונות שלהם דומים מאוד זה לזה אך הדגשים שבכל שיטה שונים זה מזה.

לדוג' איינגר יוגה שנותן מענה במיוחד בזמנים של כאב ושל סבל, או ויניאסה יוגה שזהו סוג של תרגול יוגה דינאמי שמשלב היטב בין נשימה לבין תנועה.

ישנה שיטה פופולארית מאוד של יוגה, שקרויה על שם אשטנגה שפיתח אותה ונסביר בהרחבה על מה המדובר.

שיטת אשטנגה יוגה

בין שלל שיטות היוגה השונות, זוהי אחת מהשיטות הכי פופולריות בקרב מתרגלי היוגה בכל העולם, היא נחשבת לשיטה הכי דינאמית והרבה מאוד בוחרים לאמץ את האשטנגה כדרך חיים.

שיטה זו התפרסמה בעולם כשיטה קיצונית אך עם זאת אינטליגנטית. ברבות השנים צמחו מתוכה מורים נפלאים ליוגה. אלו הוותיקים מתוכם ערכו מחקרים וירדו לעומק של כל הפרטים שבשיטה זו, כך שכיום ניתן למצוא מחקרים משמעותיים על יוגה אשטנגה. אך למרות זאת, חשוב מאוד לציין שרק לאחר התנסות ותרגול אישי אינטנסיבי ועמוק, ניתן להרגיש ולחוש על מה כל המהומה.

בפראנה יוגה מציעים לכל אחד את אפשרות האימון באמצעות יוגה. היוגה יכולה להתאים לכל אדם בכל גיל כאשר גם ילדים וגם אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מהיתרונות של השיטה. היא מביאה להקלה משמעותית בכאבים. מסייעת בבניית העצם וחיזוק השרירים ותורמת לשיפור מצב הרוח.

אם גם אתם מעוניינים להכיר שיטת אימון חדשה שהיא לא סתם עוד סוג של התעמלות, אלא דרך חיים של ממש, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהתחיל להתאמן.

 

מתי נערכים שיעורים של אטשנגה יוגה?

בסטודיו שלנו בתל אביב, אפשר למצוא שיעורי אשטנגה יוגה בימי ראשון (בוקר וערב), ימי שלישי, רביעי וחמישי (בשעות הערב), בימי שישי אחר הצהריים לפני כניסת השבת, ובמוצאי שבת.

בסטודיו בגבעתיים, ניתן להצטרך לשיעור בימי שלישי (בוקר וערב), ימי שישי אחר הצהריים לפני כניסת השבת, וימי שבת במוצאי שבת.

למתרגלים החדשים מוזמן להתייעץ לפני השיעור עם המורים שלנו, על מנת לוודא שזה אכן מתאים להם.

 

אוריתה –  אוריתה מעבירה שיעורי אשטנגה יוגה בסניפים בתל אביב וגבעתיים. אוריתה היא בוגרת סמינר הקיבוצים במגמת התעמלות בריאותית. החלה לתרגל יוגה בפראנה בתחילת שנות האלפיים, ובמהלך השנים עברה קורס הדרכה וכיום היא מדריכה בסטודיו.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, לשיעור אשטנגה יוגה וליהנות מתרגול ברמה גבוהה מאוד וחוויה ייחודית של חיבור הגוף לנפש. תיצרו איתנו קשר ואנחנו נדאג לשמור לכם מקום בשיעור הקרוב

 

אשטנגה ויניאסה יוגה

אתם מחפשים סוג של פעילות גופנית שיכולה להתאים לכם? זיעה לא מאיימת עליכם ואתם רוצים לבחור פעילות גופנית שתוכל לתרום לא רק לגופכם אלא גם לנפש? אשטנגה יוגה זו הבחירה הנכונה. מדובר על אימון שיפעיל את כל הגוף, ולמרות שאתם לא תקפצו ותרוצו באימון, מהר מאוד תגלו שאתם שטופים בזיעה. סטודיו פראנה המקצועי והוותיק מזמין אתכם עוד היום להגיע לאימון הראשון שלכם, אז למה אתם מחכים? אנשים רבים מסביב לעולם מתרגלים יוגה אשטנגה ובהחלט יכול להיות שגם אתם תתאהבו בעניין.

תרגול אשטנגה יוגה

מה כולל אימון אשטנגה יוגה?

יכול להיות שעד לרגע הזה לא הייתם מודעים לכך שיש סגנונות שונים של יוגה ולא מעט שיטות שביניהן ניתן לבחור, ואין ספק ששיטה כמו אשטנגה יוגה הינה מקובלת ואהובה על רבים. מדובר על שיטה שכוללת:

 • שש סדרות של תנוחות
 • כל סדרה מציגה קושי משמעותי יותר מקודמתה
 • בכל סדרה יש תנוחות שצריך לחזור עליהן בסדר קבוע

ובנוסף, אפשר לעבור לסדרה חדשה רק אחרי שמבצעים בדיוק מרבי את כל תרגילי הסדרה הראשונה. הסדרות שתתרגלו במהלך אשטנגה כוללות ברכת שמש אינטנסיבית ביותר וממשיכות לתנוחות מאתגרות של עמידה, ישיבה ועוד. מושם דגש מאוד חזק על הפיזיות של התנועה, על הזרימה האנרגטית במהלך האימון ועל המעבר בין התנוחות השונות. כמובן שכל זה מלווה גם בנשימה עמוקה ונכונה כך שהחוויה כולה מערבת את הגוף ואת הנפש גם יחד.

מרכז אשטנגה יוגה נעים ומנוח

אתם מתלבטים היכן תוכלו לעשות אימון אשטנגה? רוצים להבטיח שהחוויה תהיה מהנה ונעימה? סטודיו פראנה זו הבחירה הנכונה. יש לסטודיו שני סניפים לנוחות המתאמנים ומתקיימים כאן 200 שיעורים שבועיים כך שתוכלו לבחור את השיעור המתאים לכם. אם יש לכם שאלות, בקשות או שפשוט תרצו להירשם עוד היום לשיעור הראשון שלכם, אתם מוזמנים להתקשר למספר: 1-700-507-074 כבר עכשיו. האווירה בסטודיו תמיד נעימה וחמימה כך שבין אם אתם רוצים לתרגל אשטנגה ובין אם תרצו לתרגל יוגה בכל שיטה אחרת, אתם תראו שתיהנו כבר מהרגע הראשון שבו תגיעו לסטודיו פראנה הוותיק והמקצועי.

 

אשטנגה יוגה למתחילים תל אביב

מזה זמן רב אתם מחפשים את שיטת היוגה המתאימה לכם ביותר? אם כך, כדאי לכם לחשוב על אשטנגה יוגה תל אביב. מדובר על שיטה שיכולה להתאים לכם בעיקר אם המחשבה על הזעה לא מאיימת עליכם ואם אתם אוהבים להיות בתנועה מתמדת. השיטה, שזוכה להצלחה רבה ברחבי העולם כולו, כוללת לא מעט תרגילים מעניינים ומאתגרים, אז למה אתם מחכים? בסטודיו פראנה תוכלו לתרגל אשטנגה יוגה גם לרמת מתחילים וליהנות מכל רגע כך ששווה לנסות זאת כבר עכשיו.

 

אשטנגה יוגה תל אביב – מה זה כולל?

מדובר על אימון שהמאפיינים העיקריים שלו הם:

 • מהירות
 • שינוי בין תנוחות שונות בקצב אחיד
 • שש סדרות של תנועות הכוללות תנוחות מאוד מאתגרות

ובנוסף, כדאי לדעת שכאשר מדברים על אשטנגה יוגה תל אביב מדברים למעשה על יוגה שהזעה היא חלק בלתי נפרד ממנה. תוכלו לעבור בין סדרת תנוחות אחת לאחרת רק אחרי שסיימתם בהצלחה את סדרת התנוחות שאיתה אתם מתמודדים. כמו כן, מעניין לדעת שהתנוחות בסדרות הללו מתחילות בברכת השמש ובהמשך הן כוללו תנוחות שונות של ישיבה ועמידה. יש כאן דגש משמעותי על הקשר של התנוחות בין אחת לשנייה ובין סנכרון מדויק של הנשימה והתנועה. אתם תראו שאומנם בשיעור אשטנגה יוגה לא תקפצו ולא תרוצו, אך המאמץ הפיזי יהיה גדול ומי שאוהב את העניין יכול ליהנות מכך מאוד.

 

שיעורי אשטנגה יוגה בתל אביב שלא תרצו לפספס

אם בעבר כבר יצא לכם לתרגל יוגה בסטודיו כזה או אחר והאווירה במקום לא הייתה מספיק נעימה, או מספיק מתאימה לכם, ברור מדוע אתם מחפשים חוויה אחרת ושונה. לכן סטודיו פראנה הוא מקום שאתם חייבים להכיר. מלבד העובדה שמדובר על סטודיו מאוד מוכר וידוע, כאן אתם יכולים ליהנות גם מאווירה חמימה ונעימה במיוחד. המדריכים כולם מנוסים מאוד והשיעורים מתקיימים בכל ימות השבוע ובכל השעות, כך שיהה לכם קל לבחור את השיעור המתאים לכם. רוצים לשאול משהו נוסף? להירשם? חייגו למספר: 1-700-507-074 והצטרפו גם אתם למשפחת פראנה שמציעה שעורי יוגה בכל הרמות ובאווירה הכי חמימה שיש.

 

שאלות נפוצות

מה כתובת הסניפים?
הסניפים שלנו נמצאים בויצמן 19 גבעתיים ובשד' בן גוריון 79 תל אביב
כמה שיעורי אשטנגה מתקיימים בשבוע?
תוכלו לבחור את הזמן המתאים לכם עם מעל ל20 שיעורים שבועיים בסניפים
כמה עולה שיעור ניסיון?
שיעור ניסיון עולה 50 ש"ח


  שיחה מהירה

  צור קשר

     

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני