איינגר יוגה

שיטת האיינגאר נקראת על שם ב.ק.ס. איינגאר, אשר פיתח את השיטה ב-90 שנים האחרונות בהן הוא חי.

ייחוד שיטת איינגר יוגה מתבטא בשלושה רבדים:

 • דיוק מירבי באסנות תוך שמירה יישורת (alignment) הגוף מתוך הנחה שהגוף ישר, שכל האיברים במקומם ושהגוף בריא חזק וזורם. ההנחיות המדוקדקות נותנת למתרגל גישה פנימה לגופו מעבר למבנה גופו ועצמותיו ופותח גישה אל התודעה הפנימית (המיינד).
 • רצף האסנות (sequencing) – הסדר בין האסנות חשוב מאד, גם ברובד הפיסי וגם במנטאלי. לכל תנוחה כוחות ייחודיים שהרצף יכול ליצור דברים שונים.
 • תזמון (משך הזמן בו מבוצעת התנוחה) – תזמון האסנה עוזר לאפקט שלה לצמוח ויוצר סירקולציה ייחודית לתנוחה.

 

שילוב 3 האלמנטים הנ"ל נותר תרגול מאד מדויק ועמוק המחבר את המתרגל לפרטים הקטנים של גופו ובכל גם לתודעתו.

 

 

פראנה יוגה הינו הסטודיו הראשון והמוביל שנפתח בתל אביב (וכיום יש סניף נוסף בגבעתיים) אשר מאפשר לאנשים רבים להירגע מעט מהיומיום הסוער שלהם בעיר הגדולה וליהנות מקצת שקט ושלווה לצד חיבור לאני הפנימי שלהם. בסטודיו תוכלו למצוא שיעורים למתחילים ולמתקדמים עם מגוון רחב של מורים וסגנונות שונים, לרבות איינגר יוגה.

כיצד לבחור את הסגנונות המועדף עלינו?

בענף היוגה יש כמה סוגים שונים של יוגה, כאשר השוני ביניהם הוא בעיקר בתרגילים, סדר התרגילים והשליטה המשתנה בנשימות. בין הסוגים השונים יש מאמץ פיזי שונה הנדרש לאותו סוג יוגה וכן אימונים שונים לעתים נועדו למטרות מסוימות כמו לחיזוק השרירים או כטיפול אלטרנטיבי לבעיה רפואית כלשהי. לאחר שתתנסו בסגנונות היוגה השונים תוכלו לבחור מבין הסגנונות הללו את הסגנון המועדף עליכם. זה יתאים גם ליכולות הפיזיות שלכם, לכושר שלכם, לנוחות שלכם, למצב הרפואי שלכם וכך גם למורה שאתם מעדיפים לעבוד אתו. אנו מאמינים כי החיבור למורה צריך להיות שלם וכאשר תרגישו בנוח עם המורה שלכם, תוכלו להפיק את המירב מאימוני היוגה שלכם.

האם יש שיעור איינגר יוגה למתחילים?

ראשית אנו ממליצים על שיעור יסודות למתחילים. במידה והייתם בשיעור כזה או שכבר התנסיתם ביוגה בעברכם ורוצים פשוט לנסות שיטה חדשה הנקראת איינגר יוגה הרי שאין שום בעיה בכך ותוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעדכן אתכם בשיעור הבא לסגנון זה המתאים גם למתחילים.

נקודות על איינגר יוגה:

 • להתקדם בהדרגה – שלא כמו בהרבה שיטות יוגה אחרות, באיינגר יוגה לומדים את התנוחות בהדרגה. לאחר השליטה בתנוחות הראשוניות ניתן להתקדם ללימוד התנוחות הבאות והמשך התרגול. כך מתחילים יכולים להתקדם בהדרגתיות ולהתמיד בשיטה.
 • רצף נכון – לכל תרגיל יש השפעה על הגוף והנפש. רצף מסוים של תרגיל מזרים דם, חמצן ואנרגיה פיזית ורוחנית ועל כן רצף התרגילים והמעברים בין תרגיל לתרגיל הנם קריטיים ליצירת תוצאות הרצויות.
 • מתאים לבעלי מוגבלויות – בשיטה זו נעזרים באביזרים שונים המסייעים לנו לביצוע התנוחות. על כן, באמצעות שימת דגש על איזון בין הגוף והנפש ניתן יהיה להתגבר על בעיות בריאות ופציעות שונות.

 

חלק מתרגול איינגר יוגה

 

איינגר יוגה תל אביב שעות גמישות

אם אתם גרים באזור המרכז בכלל ובתל אביב בפרט ואוהבים יוגה או קיבלתם המלצה מחברים לנסות – הרי שאתם חייבים להכיר את הסטודיו הראשון והגדול ביותר ליוגה בתל אביב. יוגה פראנה הנו סטודיו נפלא שהוקם בשנת 2003 במטרה לתת מענה לאנשים המעוניינים לשלב פעילות המחברת בין הגוף והנפש ומסייעת להפגת מתחים, שיפור היציבות, חיזוק השרירים, טיפול בבעיות רפואיות שונות ועוד. בסטודיו שלנו בתל אביב תוכלו למצוא שיעורי איינגאר יוגה תל אביב וכן שיעורי יוגה מסוגים נוספים. כל שתצטרכו הוא לבחור את הסוג המועדף עליכם.

 

שילוב של איינגאר יוגה תל אביב בחיי היום יום

תל אביב היא עיר ללא הפסקה. מאות אלפי אנשים מתוך אוכלוסיית העיר פעילים שעות רבות וארוכות במהלך היום באורח חיים שפשוט לא עוצר. החל מהרגע שצריך להעיר את הילדים ולהכין אותם לגן או לבית ספר ועד הרגע שצריך להשכיב אותם לישון, לאכול, לטפל בעבודות הבית וליהנות קצת מזמן לעצמנו. בין לבין אנו כמובן בעבודה ולמעשה אם לא נקצה לעצמנו פעם או פעמיים בשבוע לעצור לרגע להירגע, להתחבר לעצמנו וליהנות מפעילות יוגה טובה לגוף ולנפש – אז אנו עשויים להיות חשופים לעצבים, ללחץ, למריבות, בעיות פיזיות וכן קבלת החלטות לא נכונות בחיים.

 

מהי איינגאר יוגה?

איינגאר יוגה הנה שיטת יוגה על שם ב.ק.ס איינגאר. השיטה משלבת בין שלושה אלמנטים מרכזיים המסייעים בחיבור עמוק לאני הפנימי שלנו, חיבור לחלקים הקטנים ביותר בגופנו וכן חיבור לתודעה. המרכיבים הללו הם: דיוק באסאנות, שמירה על רצף וסדר מסוים של התרגילים על פי שיטת איינגאר יוגה תל אביב ולבסוף התזמון, כלומר כמה זמן אנו נבצע כל תנוחה.

כמה טיפים חשובים לסיום:

 • השתדלו להגיע עם בטן יחסית ריקה לאימון – כלומר לא לאכול בשעתיים שלפני האימון. ניתן לאכול בננה או פרי כלשהו כדי לא להרגיש רעבים אולם לא מומלץ למלא את עצמכם יתר על המידה.
 • אם במהלך האימון התרגילים קשים לכם או שאתם מרגישים עייפים, אמצו את עצמכם פחות והיכנסו לעניינים בהדרגה.
 • במהלך התרגול נסו להישאר מרוכזים ומכונסים בתוך עצמכם

איינגאר יוגה גבעתיים

מחקרים רבים מוכיחים לנו שוב ושוב את יעילות האימון ביוגה. היוגה שבה מתאמנים על החלק התודעתי בשילוב עם תנועות גוף ייעודיות, משפיעות מאוד על כל המכלול גוף- נפש והתוצאות המבורכות משפיעות הן על הגוף שמרפא את עצמו והן על הנפש שמשתחררת והאדם מתחיל לחיות את חייו מתוך שחרור ושמחת חיים.

הרבה מאוד תלמידים באים ליוגה בעקבות כאבים שגורמים להם סבל, והם מחפשים דרך לפתור את אותם הכאבים ולהיגאל מהם. המטרה של תרפיה באמצעות יוגה כפי שהיא פותחה על ידי איינגר היא לא רק גאולה מהכאב, אלא אף גאולה מהסבל הכרוך בכך. כאב ניתן לשכך באמצעות תרופה, אך סבל הוא לא משהו שניתן לרפא על ידי תרופות. איינגר יוגה נותן את המענה המושלם של יוגה לטיפול במצבי כאב וסבל. ההקלה בה חשים המתאמנים אינה ניתנת לתיאור.

למי מתאימה השיטה של איינגר יוגה?

בעקרון יכולה השיטה להתאים לכולם כאשר חשוב מאוד להתייעץ עם המומחים במקרה של בעיות מסוימות או מצבים לא רגילים. אך בדרך כלל יוכל כל אחד להפיק את התועלת מאימון ביוגה עם הדגשים של איינגר. מיטב המורים והמאמנים מתמחים באימון מהסוג הזה, כאשר המתאמנים זוכים לקבל את מיטב הכלים לשיפור משמעותי בגוף וגם בנפש.

פראנה יוגה הינו מקום ייחודי שקיים מעל לעשור, ופועל בהצלחה רבה בתחום היוגה. מתאמנים רבים שלמדו ועדיין מתאמנים אצלנו יוכלו להעיד על השינוי המשמעותי בכל מערך החיים שלהם שארע בזכות אורח החיים החדש שאותו אמצו. כי יוגה זה לא עוד שיטה של התעמלות. יוגה זוהי דרך חיים!

אז אם גם אתם רוצים להתרשם ממה שיש לעולם היוגה להציע לכם, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונתאים לכם את מה שיהיה הכי טוב עבורכם.

איינגר יוגה מה זה

מתוך לא מעט טכניקות של תרגול יוגה ניתן לראות ששיטה כמו איינגר יוגה, אשר נקראת על שם המייסד שלה: ב.ק.ס איינגאר, הינה שיטה מאוד נפוצה. מה שמיוחד כל כך בשיטה הזאת, ומה שהופך אותה לשיטה שנגישה לרבים, זו העובדה שהיא רואה ביוגה דרך חיים של ממש. היא כוללת פילוסופיה, מדע ותרפיה, כך שאם תנסו את זה גם אתם, אין ספק שצפויה לכם חוויה נעימה. סטודיו פראנה מזמין אתכם עוד היום להירשם לשיעור ניסיון בסניף תל אביב או בסניף גבעתיים, אז למה אתם מחכים?

 

העקרונות של איינגר יוגה

כשמדברים על איינגר יוגה מדברים על שיטה שכוללת שלושה עקרונות חשובים כמו:

 • דיוק – במסגרת שיטה זו יש חשיבות רבה לדיוק שבה מבצעים את התנועה. יש לשמור על גוף ישר כאשר כל האיברים נמצאים במקומם ומתפקדים בצורה נכונה ומדויקת.
 • רצף – תרגול יוגה בשיטה כזו כולל רצפים שונים, וכל אחד מהרצפים הללו שם דגש על טיפול וחיזוק של תחום אחר בגוף ובנפש.
 • תזמון – משך הזמן שבו מבצעים כל תנוחה ארוך יותר לעומת שיטות אחרות של תרגול יוגה והכול מתוך כוונה ליצור סירקולציה ייחודית בגוף.

מדובר על שיטת יוגה שמתאימה לכולם, כך שאפילו אם לא יצא לכם לתרגל יוגה מעולם, אין ספק שאם תגיעו לשיעור איינגר תוכלו ליהנות ממנו מאוד. כמו כן, השיטה הזאת נחשבת לשיטה שמאוד מחטבת את הגוף ויש גם "גלגלי עזר" למי שרוצה. כלומר, במסגרת השיעורים ניתן לעשות שימוש באביזרים שונים כמו כריות, חגורות ועוד, על מנת שניתן יהיה להגיע לתנוחות הרצויות גם אם הן מאתגרות במיוחד.

תרגילי איינגר יוגה

איינגר יוגה למתחילים או מתקדמים ביוגה פראנה

סטודיו פראנה, שקיים כבר משנת 2003, הוא מקום נהדר לתרגול שיטת יוגה כמו איינגר. תוכלו לבחור את השיעור המתאים לכם לא רק מבחינת הרמה אלא גם מבחינת היום בשבוע ואפילו השעה, שכן בסטודיו מתקיימים לא פחות מ200 שיעורים שבועיים! רוצים לקבל פרטים נוספים? להירשם לשיעור הראשון שלכם? התקשרו עוד היום למספר: 1-700-507-074 ותקבלו מענה מקצועי על כל שאלה או תהייה שיש לכם לגבי שיטת איינגר לתרגול יוגה.

 

איינגאר יוגה תל אביב

תוהים איזו יוגה כדאי לכם להתחיל לתרגל? שמעתם על איינגאר יוגה תל אביב ואתם תוהים האם זה בשבילכם? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא כנראה כן. מדובר על אחת מהשיטות הכי נפוצות שיש לתרגול יוגה, שכן יש כאן שילוב בין גוף ונפש, מה שמושך כל כך הרבה אנשים לנסות אותה. בסטודיו פראנה שבתל אביב, וגם בסניף בגבעתיים, תוכלו לתרגל את השיטה הנפלאה הזאת עם המדריכים המנוסים ביותר שיש, אז למה לחשוב פעמיים לפני שאתם מגיעים לשיעור ניסיון?

העקרונות של איינגאר יוגה תל אביב

אם גם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, רוצים לדעת דבר או שניים על שיטה כמו איינגאר יוגה תל אביב לפני שאתם נרשמים לשיעור ניסיון, אתם צודקים. כדאי לדעת שהשיטה הזאת למעשה רואה ביוגה סוג של:

 • פילוסופיה
 • מדע
 • אומנות

ולמעשה – דרך חיים של ממש. היא מתאפיינת ברמה מאוד גבוהה של דיוק בכל התנועות שנעשות במסגרת האימון וגם בהשהיה ארוכה בכל תנוחה. בפועל מדובר על תרגול שביחס לשיטות אחרות הוא הרבה יותר איטי, וחלק מהסיבות שבגללן אנשים אוהבים כל כך את השיטה הזאת, זו העובדה שהאימון מאוד מחטב את הגוף. הפילוסופיה שעומדת בבסיס שיטת איינגאר אומרת שכל תחלואות הגוף נובעות מחוסר איזון ולכן התרגול משלב בין פיזיולוגיה וגישה רוחנית.

בואו להנות מסטודיו איינגאר יוגה תל אביב ברמה גבוהה

בדרך כלל במהלך שיעורי יוגה בשיטת איינגאר אנחנו רואים שיש גם שימוש באביזרים שונים כמו בלוקים מעץ, כריות וחגורות שונות, והכול במטרה להגיע לתנוחות האופטימליות לכל אחד מאתנו. בסטודיו פראנה מחכה לכם השילוב הנכון שבין מקצועיות, אבזור מתאים ומקום שנוח לעשות בו יוגה. כמו כן, אתם יכולים להיות בטוחים שכל מדריך שיקבל את פניכם לשיעור יוגה בשיטת איינגאר מגיע עם שנים רבות של ניסיון. הסטודיו עצמו קיים כבר משנת 2003 ומתקיימים בו 200 שיעורים בכל שבוע. כמו כן, הסטודיו היה הראשון לשלב בין מספר שיטות שונות של יוגה, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. לפרטים והרשמה התקשרו למספר: 1-700-507-074.


  שיחה מהירה

  צור קשר

     

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני